Strona główna Aktualności Dnia Zmiana procedur transportu ukraińskiego zboża przez polską granicę

Zmiana procedur transportu ukraińskiego zboża przez polską granicę

450
0
5/5 (2)

Minister Henryk Kowalczyk ogłosił, że produkty, których miejscem docelowym jest Polska, nadal będą podlegały dokładnej kontroli fitosanitarnej.

Taka kontrola przestanie być jednak konieczna w stosunku do ładunków przewożonych w tranzycie. Wprowadzone zostaną jednak środki zabezpieczające taki transport, czyli plomby.
Przewoźnicy będą zgłaszać na granicy tranzyt zbóż, a wówczas KAS będzie plombować transport.
„Plomba będzie zdejmowana w miejscu docelowym (…), a więc w koncesjonowanym magazynie portowym, albo w magazynie w innych krajach Unii Europejskiej.” – tłumaczy minister Kowalczyk.
Potwierdzenie odbioru ładunku w miejscu docelowym będzie należało do obowiązków służb skarbowych odpowiednich krajów.
Nowe rozwiązania mają usprawnić odprawę graniczną tranzytu zboża.
Minister Kowalczyk poinformował, że strona ukraińska zapewniła, że w przypadku gdyby przewoźnik, spedytor nie dostarczył towaru do zadeklarowanego w dokumentach miejsca docelowego, wówczas nie otrzyma on już od władz ukraińskich zgody na transport zboża.

Karolina Grzelec,

prawnik

Kancelaria Prawna Viggen

Oceń artykuł

Poprzedni artykułNowe stawki na Autostradzie A2 już od 9 marca 2023 roku!
Następny artykułVTS Project: Pakiet Mobilności – wygeneruj plik z dopłatami sektorowymi dla wszystkich kierowców w 3 krokach
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj