Strona główna Aktualności Dnia Zmiany w wydawaniu zezwoleń Białoruś ogólne S

Zmiany w wydawaniu zezwoleń Białoruś ogólne S

193
UDOSTĘPNIJ

Biuro do spraw Transportu Międzynarodowego informuje, że z dniem 27 września 2016 r. zmianie ulegają zasady wydawania zezwoleń Białoruś ogólne S. Wydawanie zezwoleń odbywać się będzie według następujących kryteriów:

– prawo do poboru zezwoleń mają przedsiębiorcy, którzy wykorzystali proporcjonalnie do upływu roku limit podstawowy zezwoleń Białoruś ogólne (tj. min. 8/12 wykorzystania w miesiącu wrześniu, itd.),

S- dla przewoźników posiadających do 3 pojazdów wydawana będzie 1 szt. zezwolenia na każdy pojazd i na każdy kolejny 3 pojazd 1 szt. zezwolenia,
– pobór kolejnych zezwoleń uzależniony jest od zwrotu poprzednio pobranych zezwoleń.

Ponadto informujemy, że wnioski o naliczanie dodatkowych limitów zezwoleń Białoruś ogólne nie będą rozpatrywane przez Komisję Społeczną.

Liczba wydzielonych zezwoleń z puli dodatkowych limitów jest ograniczona i wydawanie w każdej chwili może ulec zakończeniu.

Zezwolenia zagraniczne przyznawane w limitach dodatkowych powinny być wykorzystane w okresie dwóch miesięcy od daty ich przyznania. Nie zwrócenie zezwoleń w ww. terminie, stanowi podstawę do negatywnego rozpatrzenia kolejnego wniosku.

 

Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here