Strona główna Aktualności Dnia Rybnik: prawie 20 mln zł na drogi i mosty

Rybnik: prawie 20 mln zł na drogi i mosty

598
No Ratings Information Message

Dzięki unijnemu wsparciu w wysokości prawie 17 mln zł Rybnik będzie mógł przeprowadzić kompleksową przebudowę odcinka ulicy Podmiejskiej. Chodzi o fragment od ronda Elektrownia Rybnik do skrzyżowania z ulicą św. Maksymiliana.

W ramach inwestycji całkowicie zostanie też przebudowany most w ciągu drogi, co pozwoli zlikwidować problem związany z ograniczoną nośnością obiektu. Całkowity koszt inwestycji to 19,9 mln zł, z czego dofinansowanie z RPO Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 wyniesie około 16,9 mln zł.

Aktualnie trwają procedury przetargowe związane z wyborem wykonawcy inwestycji. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na czerwiec bieżącego roku. Ich zakończenia należy się spodziewać w czerwcu przyszłego roku.

Dzięki pozabudżetowym pieniądzom w Rybniku uda się również przebudować most na Nacyną w ciągu ulicy Kotucza, będącej częścią drogi krajowej nr 78. Rybnik otrzymał na jego przebudowę 2,5 mln zł z subwencji ogólnej Ministerstwa infrastruktury i Rozwoju.

Na czas budowy nowego obiektu mostowego zostanie zbudowana przeprawa tymczasowa, dzięki której uda się utrzymać płynność ruchu. Prace budowlane powinny rozpocząć się w najbliższym czasie. Przetarg na ich realizację wygrał Banimex z Będzina.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko