Strona główna Aktualności Dnia 12 nowych inwestycji drogowych

12 nowych inwestycji drogowych

673
0
No Ratings Information Message

12 nowych inwestycji drogowych zatwierdził Minister Infrastruktury. Łączna ich wartość to ok. 300 mln zł. Inwestycje będą wykonywane w województwach: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim, opolskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim.

12 nowych inwestycji drogowych

„Zatwierdzone programy dotyczą przygotowania do realizacji odcinka drogi ekspresowej oraz obwodnicy, rozbudowy istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do nacisku 11,5 t/oś oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego” – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

W województwie kujawsko-pomorskim rozbudowana będzie droga krajowa nr 25 na odcinku Obodowo  Mąkowarsko. Ta inwestycja zaplanowana jest na lata 2019-2020. Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Fiszewo-Elbląg to inwestycja zatwierdzona dla województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2019-2021. W województwie lubuskim m.in. ma powstać obwodnica Kostrzyna nad Odrą w ciągu drogi krajowej nr 31, etap I proces przygotowawczy. Dla tej inwestycji realizacja przewidziana jest do 2024 roku. W tym województwie także ma być zrealizowana inwestycja wpływająca na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Brójce. Dla województwa opolskiego zatwierdzono rozbudowę drogi krajowej nr 45 na odcinku Praszka – granica województwa opolskiego. To plan na lata 2021-2022. Kolejna zatwierdzona realizacja dla tego województwa ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 39 Smarchowice Wielkie – Namysłów. W województwie świętokrzyskim realizowana będzie budowa drogi S74 Przełom/Mniów – Kielce Etap I – proces przygotowawczy. Dla województwo małopolskiego zatwierdzono powstanie chodnika, który ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Skawa. Ponadto ma powstać skrzyżowanie z ruchem okrężnym, które pomóc ma w zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze ekspresowej w miejscowości Pcim. Ponadto ma zostać wybudowany ciąg pieszych dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Grybów. Przewiduje się także przebudowę skrzyżowania w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Siekierczyna. Dla województwa podkarpackiego zatwierdzono budowę ronda oraz chodników na skrzyżowaniu drogi krajowej z drogą wojewódzką nr 861 i 863.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZAKAZ przewozu ładunków niezgodnie z EN 12 195-1
Następny artykułKREPTD – bardzo poważne naruszenia (BPN) – #14

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj