Strona główna Aktualności Dnia 13 programów inwestycji na kwotę 190 mln zł, które drogi dostaną dofinansowanie?

13 programów inwestycji na kwotę 190 mln zł, które drogi dostaną dofinansowanie?

747
0
No Ratings Information Message

13 programów inwestycji na kwotę 190 mln zł, które drogi dostaną dofinansowanie? Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, „są to zadania związane z budową odcinka drogi głównej ruchu przyspieszonego, przebudową i rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich do nośności 11,5 t/oś, budową mostów, a także poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, przebudową skrzyżowań, budową przejść dla pieszych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych”.

13 programów inwestycji na kwotę 190 mln zł, które drogi dostaną dofinansowanie?

Inwestycje będą realizowane w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, mazowieckim, dolnośląskim, opolskim, śląskim oraz małopolskim.

W województwie zachodniopomorskim planowana jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 20 w mieście Stargard. Z kolei w województwie pomorskim ma zostać przebudowany most przez rzekę Struga Kramarzyńska w ciągu drogi krajowej nr 20 w miejscowości Kramarzyny oraz rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku granica województwa – Buszkowo. Rozbiórka istniejącego mostu i budowa przepustu przez rzekę Gardęgę w ciągu drogi krajowej nr 16 w miejscowości  Sobiewola oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie warmińsko-mazurskim na DK 16 w miejscowości Sędki to inwestycje dla województwa warmińsko-mazurskiego. W województwie wielkopolskim ma być rozbudowany most przez rzekę Gwda i most przez rzekę Noteć w ciągu drogi krajowej nr 11 w miejscowości Ujście. Planowana jest także rozbudowa drogi krajowej nr 72 w miejscowości Tuliszków. Dla województwa mazowieckiego planowana jest przebudowa DK 79 w Piasecznie na odcinku skrzyżowanie z ul. Energetyczną – skrzyżowanie z ul. Syrenki – realizacja. Dodatkowo w planach jest rozbudowa DK 79 na odcinku Piaseczno (skrzyżowanie z ul. Syrenki) – początek obwodnicy Góry Kalwarii – proces przygotowawczy. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, w województwie dolnośląskim przewiduje się poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie dolnośląskim na DK 36 koło miejscowości Łazek. Dla województwa opolskiego planowana jest rozbudowa drogi krajowej nr 45 na odcinku Jełowa – Bierdzany. Z kolei w województwie śląskim budowany ma być most przez ciek Blaszynówka w ciągu drogi krajowej nr 11 w miejscowości Tworóg. Dla województwa małopolskiego przewiduje się budowę mostu przez potok bez nazwy wciągu drogi krajowej nr 52 w miejscowości Izdebnik.

 

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułDla przedsiębiorcy 6000 zł, dla kierowcy 2000 zł – za jakie naruszenie taka kara?
Następny artykułKREPTD – bardzo poważne naruszenia (BPN) – #30 – zagrożenie dla dobrej reputacji Twojej firmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj