Strona główna Aktualności Dnia 15 km świętokrzyskich dróg krajowych ma nową nawierzchnię

15 km świętokrzyskich dróg krajowych ma nową nawierzchnię

133
UDOSTĘPNIJ

świętokrz.Dzięki remontom przeprowadzonym w 2013 roku na drogach krajowych województwa świętokrzyskiego, nowa nawierzchnia pojawiła się na odcinkach o łącznej długości 15 km. Łączny koszt remontów to 12 mln zł.

W 2013 roku zakończyły się remonty odcinków: DK-74 w Górnie w obrębie skrzyżowanie z drogą wojewódzką 752 (0,5 km), DK-42 Wyszyna Fałkowska – Ruda Maleniecka (4,2 km), DK-42 od skrzyżowania z drogą 74 do Dęby (3,3 km), DK-78 Zdanowice – Prząsław (5,7 km), DK-9 w Ostrowcu w obrębie skrzyżowania ulic Zagłoby i Żeromskiego (1 km).

Remonty obejmowały sfrezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Wymienione zostały dwie warstwy nawierzchni. Na odcinkach z nową nawierzchnią i z nowym oznakowaniem poziomym poprawi się komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Od sierpnia 2013 roku nową nawierzchnię ma również most na Wiśle w Szczucinie w ciągu DK-73 Kielce – Busko – Tarnów. Remont ten rozpoczął się w 2012 roku i był realizowany w dwóch etapach. W zeszłym roku wyremontowano połowę mostu od strony województwa świętokrzyskiego. W tym roku prace prowadzono na połowie obiektu od strony województwa małopolskiego.

Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 m wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostały między innymi: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostały również uszkodzenia konstrukcji mostowej.

Począwszy od wiosny 2012 roku remontowany był fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Kielc, a w roku 2013 wykonawca prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Tarnowa. Koszt robót to około 3 mln zł.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ