Strona główna Aktualności Dnia Łódź: ograniczenia ruchu dla tirów

Łódź: ograniczenia ruchu dla tirów

194
UDOSTĘPNIJ

Od 1 marca codziennie w godz. 6-20 do centrum Łodzi nie będą mogły wjeżdżać samochody ciężarowe powyżej 12 ton. 

Wyjątkiem będą wjazdy docelowe realizowane najkrótszymi trasami. W marcu rozpocznie się kolejny etap przebudowy Trasy WZ, zakładający start robót na newralgicznych łódzkich skrzyżowaniach Piłsudskiego – Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza oraz Włókniarzy/JP II – Bandurskiego/Mickiewicza.

By zmniejszyć korki w ciągach prowadzących przez Łódź z południa i zachodu do autostrad, miasto wprowadza od 1 marca częściowy zakaz wjazdu do centrum samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywałw godz. 6-20, codziennie aż do zakończenia wszystkich prac na Trasie WZ.

W szczególnych przypadkach (wjazdy docelowe, np. dowóz do sklepów towarów łatwo psujących się, dotarcie do dzielnic przemysłowych, firm przewozowych, itd) wjazd będzie dopuszczony. TIR-y i samochody ciężarowe jadące tranzytem będą musiały korzystać z dróg objazdowych wokół Łodzi.

O zmianach poinformowaliśmy już firmy przewozowe i handlowe. Porozumieliśmy się także z zarządcami dróg wojewódzkich i krajowych oraz z gminami, przez które poprowadzone zostaną objazdy.

Źródło: etransport.pl/zdit.uml.lodz.pl

 

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ