Strona główna Aktualności Dnia 257 km nowych dróg?

257 km nowych dróg?

146
UDOSTĘPNIJ

Ledwie kierowcy ruszyli mostem w Mszanie na autostradzie A1, a w przygotowaniu są kolejne otwarcia. To harmonogram nieoficjalny, ale na przełomie lipca i sierpnia GDDKiA zamierza wydłużyć ekspresówkę S8 od strony Łodzi w kierunku zachodnim – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Kierowcy mają zacząć jeździć ok. 8-kilometrowym odcinkiem z Róży do Łasku. Według planu przed końcem roku przejedziemy całym brakującym odcinkiem z Łodzi do Wrocławia.

We wrześniu ma być też gotowe 36 km obwodnicy Lublina, czyli ekspresowej S17. A do końca roku również odcinek A4 prowadzący z Tarnowa do Dębicy na Podkarpaciu – ten, który miał być gotowy na Euro 2012. GDDKiA zapowiada także uruchomienie omijającej Rospudę obwodnicy Augustowa. A na polskim skrawku autostrady A6 pod Szczecinem powstanie węzeł Tczewska.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podliczyła, że do końca roku odda jeszcze prawie 257 km autostrad i tras ekspresowych. A że dotąd otworzyła już 85 km takich dróg – w sumie da nam to 342 km. Potem program drogowy wyhamuje – w 2015 r. będzie otwartych już tylko 71 km dróg szybkiego ruchu.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ