Strona główna Aktualności Dnia 6 naruszeń w trakcie jednej kontroli

6 naruszeń w trakcie jednej kontroli

419
No Ratings Information Message

6 naruszeń w trakcie jednej kontroli. Mowo o transporcie paneli podłogowych z Łodzi do Bełchatowa, podczas której inspektorzy stwierdzili sześć naruszeń. Do kontroli doszło 5 marca przez łódzką ITD. 

6 naruszeń w trakcie jednej kontroli

Pojazd był przeładowany o prawie tonę. Ponadto przekroczone  prawie o trzy tony zostały także normy dotyczące nacisku na oś. „Inspektorzy odnotowali też braki w dokumentach. Kierowca nie posiadał wymaganego wypisu z licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy. Brakowało ważnego badania tachografu i badań technicznych pojazdu, a po analizie karty kierowcy okazało się, że prowadzący przekroczył maksymalny czasu jazdy bez przerwy o blisko 2 godziny” – informuje GITD.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 650 zł. Dwa postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 5200 zł za naruszenia z ustawy o transporcie drogowym oraz karą w wysokości 5000 złotych za  naruszenie przepisów z ustawy prawo o ruchu drogowym wszczęto wobec przedsiębiorcy. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru ładunku.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko