Strona główna Aktualności Dnia Jazda bez karty po kontroli

Jazda bez karty po kontroli

527
No Ratings Information Message

Jazda bez karty po kontroli. Mowa o kierowcy, u którego podczas kontroli w Rosji ujawniono jazdę bez karty w tachografie. To samo naruszenie wykryli również funkcjonariusze małopolskiej ITD.

Jazda bez karty po kontroli

Do kontroli doszło na przejściu granicznym w Chyżnem. Pojazdem transportowano 20,5 tony ładunku z Rosji do Włoch. W toku kontroli okazało się, że przez „znaczną część długiej trasy pojazd poruszał się bez karty w tachografie. Kierowca okazał zaświadczenie o czasie wolnym. Dokument ten od razu wzbudził podejrzenia u kontrolujących” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl. Za brak rejestrowania aktywności na karcie kierowcy kierowcę zatrzymano wcześniej podczas kontroli drogowej w Rosji.

 

„Pomimo kontroli w rodzimym kraju szofer kontynuował jazdę bez karty w tachografie. W chwili  wyjazdu z  bazy firmy otrzymał kartę drogową z danymi pojazdu, kierowcy i ładunku. Porównanie danych z karty drogowej i tachografu wykazało, że kontrolowany mężczyzna użył dwóch kart należących do innych kierowców w celu ukrycia swoich naruszeń czasu pracy” – informuje GITD.

Kary

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 2 tys. zł. Postępowanie administracyjne zagrożone karą 12 tys. zł wszczęto wobec rosyjskiego przewoźnika.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko