Strona główna Aktualności Dnia Austria zaostrzyła kary za przekroczenie prędkości

Austria zaostrzyła kary za przekroczenie prędkości

2718
0
4.4/5 (5)

Od 1 września 2021 r. w Austrii obowiązują nowe stawki kar za przekroczenie prędkości. Maksymalne kwoty mandatów zostały podwyższone z 2180 do nawet 5000 euro. W skrajnych przypadkach policja będzie miała również prawo do konfiskaty pojazdu.

Nowe przepisy mają pomóc ukrócić m. in. nielegalne wyścigi samochodowe.

Kierowcy, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość, muszą przygotować się na następujące kwoty mandatów:

  • przekroczenie prędkości o 30 km./godz. – 150 euro (poprzednio 70 euro), następnie kary rosną proporcjonalnie – maksymalnie do 5000 euro. Najwyższy wymiar kary przewidywany jest w przypadku kierowców-recydywistów.

W Austrii to kierowca ponosi odpowiedzialność za wykroczenia drogowe. Właściciel pojazdu ma obowiązek na żądanie organu udostępnić dane osoby kierującej pojazdem, nawet jeśli prowadził sam lub kierował członek jego rodziny. Przepisy drogowe w Austrii nie przewidują odmowy składania zeznań, tak jak np. w Niemczech. Jeśli właściciel pojazdu nie dostarczy wymaganych informacji, musi liczyć się z nałożeniem dodatkowej grzywny.

Termin przedawnienia egzekwowania mandatów za wykroczenia drogowe w Austrii wynosi trzy lata.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzedstawiciel we Francji i jego obowiązki w okresie 18 miesięcy
Następny artykułRada Ministrów przyjęła rozporządzenie ws. płacy minimalnej
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj