Strona główna Aktualności Dnia Autostrada A2 do granicy w Terespolu – powstanie koncepcja budowy

Autostrada A2 do granicy w Terespolu – powstanie koncepcja budowy

288

Autostrada A2 do granicy w Terespolu. 11 stycznia 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie koncepcji programowej dla autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią w Terespolu. Obecnie wszystkie odcinki autostrady A2 na wschód od Warszawy są już w realizacji lub w przygotowaniu.

Autostrada A2 do granicy w Terespolu – powstanie koncepcja budowy

„Podpisana dziś umowa jest kolejnym dowodem na konsekwentną realizację przez rząd Prawa i Sprawiedliwości obietnicy budowy spójnego systemu nowoczesnych połączeń drogowych. Udostępnienie kierowcom całej autostrady A2 nie jest już nierealnym wymysłem, ale kwestią kilku najbliższych lat” – powiedział, cytowany na stronie www.gov.pl, wiceminister Marek Chodkiewicz.

 

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, „autostrada A2 pomiędzy Białą Podlaską a Terespolem o długości 32 km będzie przebiegać na północ od obecnej drogi krajowej nr 2. Droga będzie posiadała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstanie też jeden węzeł drogowy Dobryń”. Autostrada powinna być gotowa w 2024 r.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here