Strona główna Aktualności Dnia Będą nowe MOP-y na A4

Będą nowe MOP-y na A4

881
0
No Ratings Information Message

Eurovia wybuduje miejsca obsługi podróżnych na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Dębica Pustynia oraz Rzeszów Zachodni.

Chodzi o MOP-y „Paszczyna Południe” i „Paszczyna Północ”. W ramach inwestycji Eurovia wykona miejsca postojowe oraz toalety (MOP kat. I). Docelowo MOP Paszczyna Południe ma mieć kategorię II. Oznacza to, że miejsce będzie spełniało funkcje wypoczynkowo-usługowe, ze stacją paliw, stanowiskiem obsługi pojazdów, obiektami gastronomiczno-handlowymi oraz punktami informacji turystycznej. Natomiast MOP „Paszczyna Północ” ma mieć kategorię III, czyli dodatkowo być wyposażony w obiekty noclegowe.

Żeby to jednak było możliwe, GDDKiA będzie musiała znaleźć chętnych na dzierżawę wybudowanych MOP–ów. Dotychczas na odcinku między Tarnowem a wschodnią granicą państwa udało się znaleźć dzierżawcę tylko w jednym przypadku. Dotyczy to odcinka Rzeszów– Jarosław, który jest jeszcze w realizacji (ma być gotowy latem tego roku). W pozostałych przypadkach, w żadnym z kilku ogłoszonych przetargów, nie było chętnych na zagospodarowanie MOP-ów. Na odcinku A4 od Tarnowa na wschód nie ma obecnie żadnej stacji benzynowej.

Dwa MOP-y Eurovia wybuduje za 13,73 mln zł. Zamawiający planował przeznaczyć na realizację zadania 19,9 mln zł. Najdroższa oferta, spośród 10 złożonych, przekraczała 25,6 mln zł.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułWszystko co musisz wiedzieć na temat odpoczynku dziennego
Następny artykułRosja: zakaz przejazdu dla ukraińskich ciężarówek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj