Strona główna Aktualności Dnia Będą remonty na A4

Będą remonty na A4

185
UDOSTĘPNIJ

Będzie kontynuacja remontów nawierzchni na autostradzie A4 między Krakowem a Katowicami. Prace przewidziane do wykonania w latach 2016-2017 będą kosztowały 40,23 mln zł. W przypadku nadmiernych utrudnień, mają być korygowane stawki opłat za przejazd.

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska podpisała umowę ne realizację wymiany nawierzchni na zarządzanym przez siebie odcinku z konsorcjum firm z grupy Pavimental.

Wykonawca będzie prowadził prace na podstawie „Zasad postępowania w przypadku prowadzenia prac budowlanych remontowych pomiędzy placami poboru opłat skutkujących niedotrzymywaniem standardu autostrady”. To dokument opracowany przez zlecającego remont. Wskazano w nim warunki, w których uznane będzie, że utrudnienia związane z remontem powodują, ze trasa nie spełnia standardu autostrady. Będzie tak, gdy długość odcinków pomiędzy placami poboru opłat, na których ruch dwukierunkowy odbywa się po jednej jezdni przekroczy 8 km.


W takim przypadku będą wprowadzane upusty od stawek opłat za przejazd. Algorytm według, którego będzie wyliczana skorygowana stawka zapisano w zasadach prowadzenia robót. Ostateczna wysokość opłaty będzie zależała od sumarycznej długości trasy z ruchem dwukierunkowym po jednej jezdni oraz liczby odcinków dróg, na których utrudnienia powodują wydłużenie czasu jazdy.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here