Strona główna Aktualności Dnia Blokady na Francuskich drogach!

Blokady na Francuskich drogach!

307
0
No Ratings Information Message

Z uwagi na prowadzone akcje protestacyjne w całym kraju należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami – szczególnie w transporcie. Protest prowadzony jest w rafinerach, transporcie i szkołach.

8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet to właśnie kobiety przyłączają się do trwających strajków. Już o 8 rano odnotowano 250 km korków w całej Francji, a zaplanowanych jest łącznie 150 wydarzeń. Jeśli blokady rafinerii będą się utrzymywać, spowoduje to ich zamknięcie i w konsekwencji brak dostaw paliwa do stacji benzynowych. Taka sytuacja może przyczynić się do paraliżu w strefie transportowej.
Kierowcy przeprowadzili wiele operacji tzw. ślimakowych, które są kontynuowane również w dniu dzisiejszym. Do protestu dołączyło wielu truckerów, którzy popierają protest przeciwko wprowadzeniu zmian w reformie emerytalnej. Przypomnijmy – nowelizacja przepisów oznacza pracę o dwa lata dłużej, pomimo przysługującego urlopu na zakończenie działalności gospodarczej (taki urlop umożliwia wcześniejsze przejście na emeryturę).

Karolina Grzelec,

prawnik,

Kancelaria Prawna Viggen

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułPrzypominamy! Upływa termin na złożenie oświadczenia o liczbie zatrudnianych kierowców!
Następny artykułNowe stawki na Autostradzie A2 już od 9 marca 2023 roku!
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj