Strona główna Aktualności Dnia „Bolesne” w skutkach drobne naruszenia bagatelizowanego Rozporządzenia nr 2016/403 KE

„Bolesne” w skutkach drobne naruszenia bagatelizowanego Rozporządzenia nr 2016/403 KE

516
5/5 (6)

„Bolesne” w skutkach drobne naruszenia bagatelizowanego Rozporządzenia nr 2016/403 KE. Od listopada 2017 r. został uruchomiony przez GITD elektroniczny rejestr firm transportowych. Informacje na temat każdej firmy transportowej uzyskamy wchodząc na stronę  https://kreptd.gitd.gov.pl.

Co za tym idzie, od stycznia 2018 r. obserwujemy również wzmożone kontrole przedsiębiorstw transportowych, mające na celu weryfikację dostosowania się przedsiębiorstw do wymaganych wytycznych.

Niepokojący jest fakt, iż znaczny procent przedstawicieli firm transportowych nie zna wytycznych Rozporządzenia nr 2016/403  KE lub wcale o nich nie słyszało, a co za tym idzie, nie podejmuje żadnych kroków mających na celu uchronienie się od bolesnej w skutkach nieznajomości przepisów.

 

Dodatkowo wskazać należy, iż przedsiębiorstwa, które we już wcześniejszych latach miały wszczęte postępowanie o utratę dobrej reputacji, są i będą weryfikowane przez GITD, celem sprawdzenia, czy nadal zasługują na miano przedsiębiorstwa z dobrą reputacją. Wielu właścicieli firm i przedsiębiorców zapomina o tym fakcie, nie wyciągając wniosków na przyszłość:

–  firmy nie są zarządzane w sposób jakościowy,

– brak właściwej organizacji pracy,

– kadra zarządzająca nie zna wystarczająco przepisów, nie rozumie ich oraz bagatelizuje je,

– kadra zarządzająca oraz kierowcy nie są szkoleni,

– nie są wdrażane procedury naprawcze i rehabilitujące,

– brak bezpiecznych zapisów w dokumentach wewnątrzzakładowych,

– zauważamy zamknięcie na dany problem/nieprawidłowość, niedostrzeganie problemu/nieprawidłowości i chęć stłumienia w zarodku itp.

Z braku dostosowania do obowiązujących wytycznych, wiele firm „walczy” o przetrwanie na rynku transportowym i stara się w chwili kontroli naprawić wszystkie grzechy i nieprawidłowości, jaki zostały popełnione.

Mając na uwadze skutki, jakie obserwujemy praktycznie każdego tygodnia, zachęcamy do podjęcia w swojej firmie transportowej już teraz stosownych kroków, dzięki którym Państwa przedsiębiorstwo będzie bezpieczne w obliczu przepisów, jakim musi sprostać.

Chcemy zaoferować Państwu możliwość czerpania z naszego 18-letniego doświadczenia, które zebraliśmy wykonując audyty prawne i szkolenia w dziesiątkach firm transportowych.

Mamy gotowe i sprawdzone rozwiązania oraz know how, które wdrożyliśmy w wielu przedsiębiorstwach.

Jeśli jesteś zainteresowany audytem prawnym całego przedsiębiorstwa, który pozwoli zweryfikować prawidłowość procedur skontaktuj się z nami: (12) 637 24 57 lub 509 982 577, e-mail: biuro1@viggen.pl.

 

 

 

Czytaj dalej na temat KREPTD pod adresem:

 https://jazdaprawna.pl/kreptd-powazne-skutki-drobnych-naruszen/

 

Poznaj:

 

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here