Strona główna Aktualności Dnia Chcesz uniknąć mandatu za nieprawidłowo zabezpieczony ładunek? Mamy rozwiązanie!

Chcesz uniknąć mandatu za nieprawidłowo zabezpieczony ładunek? Mamy rozwiązanie!

1597
0
4.71/5 (7)

We wtorek, 16 lutego 2021 r. inspektorzy zachodniopomorskiej ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę przewożącą kostkę brukową. Towar na paletach nie był zabezpieczony pasami mocującymi – istniało duże prawdopodobieństwo zmiany jego położenia w trakcie jazdy. W związku z powyższym, każdy gwałtowny manewr mógł spowodować wypadnięcie ładunku na jezdnię.

Inspektorzy ukarali kierowcę mandatem. Kontynuowanie przewozu umożliwione zostało dopiero po właściwym zabezpieczeniu przewożonego ładunku.

Źródło: https://gitd.gov.pl/

Podobne sytuacje sytuacje to niestety codzienność na polskich drogach. Skutki nieprawidłowego zabezpieczenia ładunków mogą być tragiczne. Co roku dochodzi do tysięcy wypadków, w wyniku których giną ludzie oraz powstają wielomilionowe straty. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwe lub niewystarczające mocowanie i zabezpieczenie ładunków. Bardzo często wydaje nam się, że nasz ładunek się nie przesunie, ponieważ jest bardzo ciężki. To błąd. Ładunek musi być tak rozmieszczony i zamocowany, by nawet podczas ostrego hamowania lub omijania przeszkody jego położenie nie ulegało przesunięciu. Każdy ładunek przemieści się, jeżeli siły wywierane przez ładunek na skutek poruszania się pojazdu przekroczą siły oporowe wywierane przez otoczenie. Pamiętajmy również, że użycie niewłaściwych środków mocujących jest równoznaczne z brakiem zamocowania ładunku – przy silnym hamowaniu może dojść do zerwania niewłaściwych środków mocujących, a ładunek nabiera energii kinetycznej.

Logistic Technologies Sp. z o.o. przygotowało uniwersalne rozwiązanie, które pomoże uniknąć mandatu oraz innych, przykrych konsekwencji.

Przedstawiamy SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” – nowatorski sposób mocowania ładunków podczas transportu, który można wykorzystać zarówno przy metodzie siłowej mocowania (poprzecznego opasania) jak i przy metodzie kształtowej (siatkowej).

Nasz system pozwala przy użyciu dotychczasowych pasów i PASÓW SYSTEMU „MiNi” zastąpić mocowanie siłowe mocowaniem kształtowym, co pozwala unieruchomić niemalże każdy ładunek w bardzo szybki i prosty sposób bez uszkodzeń opakowania ładunków.

SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” zastępuje naczepę typu XL co daje oszczędności w koszcie frachtu i uniezależnia nadawcę od weryfikacji naczepy XL.

Mocując ładunki przy użyciu SYSTEMU SIATKO – PASÓW „MiNi” transportować można zgodnie z Normą EN 12 195-1 niemalże wszystkie ładunki, także najtrudniejsze do unieruchomienia ładunki typu: Big Bag, ładunki kruche i delikatne, ładunki w delikatnych i łatwych na uszkodzenia opakowaniach, płyty wiórowe itp., meble, szkło, ceramikę, elektronikę, napoje, butelki, itp.

Jednocześnie SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” można wykorzystać także w tradycyjnej metodzie siłową poprzecznego opasania (jako zwykłe pasy mocujące).

Zgodnie z treścią art. 61 ust. 3 Ustawy prawo o ruchu drogowym „ładunek umieszczony na pojeździe powinien być zabezpieczony przed zmianą położenia”, natomiast art. 36 ust. 1 pkt 2 lit. b Ustawy Prawo przewozowe stanowi, że „WYŁĄCZONE Z PRZEWOZU są jednostki ładunkowe, które spowodowałyby naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego” (czyli art. 61 ust. 3 PoRD). W konsekwencji WYŁĄCZONE Z PRZEWOZU są wszystkie te jednostki ładunkowe, których unieruchomienie nie nosi cech normatywnego unieruchomienia ładunków. SYSTEM SIATKO – PASÓW MiNi pozwala normatywnie unieruchomić niemalże każdy rodzaj ładunku szybko i bardzo tanio oraz bez niszczenia ładunków i ich opakowań.

CHARAKTERYSTYKA SYSTEMU PASÓW „MiNi”:

PASY „MiNi” w połączeniu z dotychczas używanymi pasami pozwalają:

  • unieruchomić ładunek zarówno w kierunkach bocznych jak i w kierunku do przodu oraz do tyłu – dzięki temu można zrezygnować z belek blokujących poprzecznych (co obniża koszt oraz zdejmuje z nadawcy obowiązek weryfikacji normatywności belek blokujących);
  • wykonać siatkę bez zakupu siatki (z tradycyjnych pasów znajdujących się na wyposażeniu każdego przewoźnika w połączeniu z pasami SYSTEMU SIATKO-PASÓW MiNi;
  • stworzyć siatkę dowolnych rozmiarów (z dużymi lub małymi oczkami);
  • nałożyć siatkę na różne kształty ładunków;
  • za pomocą „MiNi” można mocować ładunki przylegające do siebie o różnej wysokości (nawet jeśli przylegają do siebie ładunki niskie i wysokie w osi zarówno wzdłużnej jak i poprzecznej);
  • czas wykonania siatki z pasów „MiNi” jest niemalże identyczny do czasu założenia tradycyjnych pasów metodą poprzecznego opasania i jest znacznie krótszy (o około 50% względem zastosowania pasów metodą owinięcia);
  • siatko – pasy „MiNi” można zakupić w cenie zbliżonej do zwykłych pasów mocujących (w ogóle nie występują koszty zakupu siatek, choć de facto pasy mogą tworzyć siatkę);
  • dotychczasowe tradycyjne pasy znajdujące się w posiadaniu każdego przewoźnika, można wykorzystać w SYSTEMIE SIATKO – PASÓW „MiNi” w charakterze przewleczek poprzecznych;
  • całkowicie niweluje się problem „powrotów” i utraty siatek zakupionych przez nadawcę, ponieważ System SIATKO – PASÓW „MiNi” NALEŻY DO PRZEWOŹNIKA, który może mocować przy jego udziale wszystkie inne typy ładunków swoich klientów.
  • SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” jest patentem i produktem polskim, wyprodukowanym dla Logistic Technologies Sp. z o.o. przez firmę SpanSet Polska Sp. z o.o.
  • SYSTEM SIATKO – PASÓW „MiNi” można wykorzystać w transporcie drogowym, lotniczym, wodnym, kolejowym.

SIATKO – PAS „MINI” wykonany jest z najwyższej jakości komponentów normatywnych i jest testowany na zrywanie zgodnie z przewidzianymi normami przez co system pozwala na normatywne unieruchomienie ładunku zarówno metodą kształtową (siatkową) jak i metodą siłową (poprzecznego opasania).

SIATKO – PASY „MINI” – KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA:

– daje ogromną wygodę mocowania;

– nie niszczy ładunków i ich opakowań (zmniejsza koszt szkód),

– pozwala mocować zarówno siłowo jak i kształtowo;

– gwarantuje błyskawiczny montaż (założenie na ładunek);

– zmniejsza koszt kontraktowania frachtu poprzez rezygnację z naczep wzmocnionych XL i rezygnację z zapotrzebowania na belki blokujące;

– pozwala unieruchomić normatywnie niemalże każdy ładunek.

Do umocowania 33 lub 64 palet (o różnych wymiarach) wystarczy 16 PASÓW „MiNi” (1 pas systemowy na rajkę czyli max 16 pasów) oraz 8 tradycyjnych pasów znajdujących się na wyposażeniu każdego przewoźnika.

Postaw na bezpieczeństwo w mocowaniu ładunków – zamów już teraz zestaw testowy SIATKO – PASÓW „MiNi”

Kontakt (informacje, zamówienia):

tel. 519-140-984 jak@logistictechnologies.pl lub

tel. 509-982-577; biuro1@logistictechnologies.pl lub

tel. 728-458-556; ak@viggen.pl 

SIATKO – PASY „MINI” – GALERIA ZDJĘĆ:

1. SIATKO – PASY „MiNi” – WIDOK MOCOWANIA NA NACZEPIE
2. WIZUALIZACJA SIATKO – PASÓW „MiNi”
3. INSTRUKCJA ZAŁOŻENIA SZLUFKI W KLAMRZE STALOWEJ
4. INSTRUKCJA ZAMONTOWANIA SZLUFKI RUCHOMEJ

1. SIATKO – PASY „MiNi” – WIDOK MOCOWANIA NA NACZEPIE

2. WIZUALIZACJA SIATKO – PASÓW „MiNi”

3. INSTRUKCJA ZAŁOŻENIA SZLUFKI W KLAMRZE STALOWEJ

4. INSTRUKCJA ZAMONTOWANIA SZLUFKI RUCHOMEJ

Oceń artykuł

Poprzedni artykułAktualne obostrzenia dla transportu – stan na 19.02.2021 r.
Następny artykułAktualne obostrzenia dla transportu – stan na 23 lutego 2021 r.
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen. Helpdesk i operator aplikacji VTS do rozliczania czasu pracy i wynagrodzeń kierowców. Masz pytania do artykułu? Skontaktuj się ze mną: ak@viggen.pl, ak@vtsproject.pl, tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj