Strona główna Aktualności Dnia Czy Rada UE osiągnęła porozumienie w kwestii dyrektywy o delegowaniu pracowników?

Czy Rada UE osiągnęła porozumienie w kwestii dyrektywy o delegowaniu pracowników?

772

Posiedzenie Rady Unii Europejskiej nie przyniosło porozumienia w kwestii ostatecznej wersji dyrektywy o delegowaniu pracowników pomiędzy państwami członkowskimi UE.

Dalsze zaostrzenie przepisów w kwestii delegowania pracowników zaproponowała nowa administracja Francji, która jednocześnie wyraziła zastrzeżenia wobec przygotowanych wcześniej rozwiązań. Wśród kwestii rozpatrywanych jest m.in. skrócenie czasu delegowania pracowników do 12 miesięcy. Dodatkowo pracownik przed okresem delegowania powinien przepracować co najmniej 3 miesiące w kraju, w którym zlokalizowana jest firma.

Praca nad poprawkami do niniejszego aktu prawnego rozpoczęły się w marcu 2017 roku. Komisja Europejska wnioskowała o fundamentalne zmiany do istniejącego dokumentu. Zaproponowała skrócenie czasu delegowania pracowników (24 miesiące) oraz zniesienie minimalnych stawek wynagrodzenia na rzecz pełnego wynagrodzenia.

Na 12 lipca 2017 roku zaproponowane jest głosowanie Parlamentu Europejskiego nad zmianami do dyrektywy o delegowaniu pracowników.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here