Strona główna Strefa unieruchomienia ładunku Problemy prawne w obszarze łańcucha dostaw – obowiązek unieruchomienia ładunku

Problemy prawne w obszarze łańcucha dostaw – obowiązek unieruchomienia ładunku

2013
0
5/5 (5)

Odpowiedzi na to pytanie udzielił Prezes Logistic Technologies sp. z o.o. Mariusz Miąsko w czasie prelekcji wygłoszonej podczas Forum Logistx 2020 (na zdjęciu). Wystąpienie było nie tylko analizą aktualnych problemów prawnych w obszarze łańcucha dostaw, ale ponadto zwróceniem uwagi na sposoby praktycznego ich rozwiązania.

Prelegent podzielił się także ze słuchaczami wiedzą na temat minimalizacji ryzyka w prawidłowej dostawie towaru. Prezes Logistic Technologies podkreślił jak wielką odpowiedzialność za unieruchomienie ładunków w pojeździe ponosi nadawca. Uczestnicy spotkania byli zaskoczeni postawioną tezą, albowiem nie byli świadomi kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za bezpieczny przewóz ładunku. Ekspert z zakresu mocowania ładunków zaprezentował ponadto uregulowania przepisów polskiego i międzynarodowego prawa przewozowego (CMR), w których przewidziano odpowiedzialność nadawców a nie przewoźników.

Logistic Technologies Sp. z o.o., specjalizująca się w organizacji profesjonalnych planów załadunków oraz ich mocowania. Oferta przygotowania planów załadunkowych oraz planów mocowania jest odpowiedzią na wzmożone kontrole ITD w zakresie przeładowania pojazdów oraz weryfikacji prawidłowości środków mocujących.

Jest to jedyna tak profesjonalna firma, świadcząca usługi dla TSL w Polsce. Spółka świadczy usługi głównie dla załadowców, którzy na podstawie ostatnich nowelizacji prawa, ponoszą odpowiedzialność za przeładowanie pojazdu na równi z przewoźnikami. Więcej o LT pod adresem: http://logistictechnologies.pl/.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułMinisterstwo Pracy nadal nie wie jaki adres wpisać w A1
Następny artykułKontrolują ładowność pojazdu i nie tylko – pomorscy inspektorzy ITD w akcji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj