Strona główna Aktualności Dnia Czy zima w tym roku zaskoczyła kierowców?

Czy zima w tym roku zaskoczyła kierowców?

897
0
No Ratings Information Message

Początek listopada przywitał kierowców nagłym ochłodzeniem i opadami śniegu. Specjaliści z Korkowo.pl postanowili sprawdzić, jak niekorzystne warunki na drodze wpłynęły na prędkość, z jaką poruszały się samochody w pięciu największych polskich miastach. Sprawdź, na którym miejscu uplasowało się Twoje miasto!
Specjaliści z Korkowo.pl wzięli pod uwagę średnie prędkości rozwijane podczas pierwszych dni zimowej pogody w Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Znaczne ochłodzenie odnotowano 8 listopada w zachodniej części kraju, we wschodniej – dzień później. Dlatego zespół Korkowo.pl postanowił przeanalizować właśnie te dwa dni. W badaniu uwzględniono średnią prędkość w godzinach 6.00 – 22.00.

1

2

Nie wszyscy zwalniają. Wrocław w obu klasyfikacjach wypadł najgorzej, mimo iż warunki do jazdy w owych dniach były tam najdogodniejsze. Biorąc pod uwagę ścisłe centrum, laur zwycięstwa przypadł Łodzi. Natomiast w odległości 5 km od śródmieścia najszybciej poruszano się w Warszawie. Poznań w promieniu 2 km od centrum plasuje się na drugim miejscu, jednak sytuacja odwraca się w przypadku 5 km, zajmuje przedostatnie miejsce, pokonując jedynie Wrocław.

Zima nie taka straszna
Z przedstawionych danych wynika, że pierwsze dni z zimową pogodą w niewielkim stopniu wpłynęły na prędkość w centrach polskich miast. Na niektóre z aglomeracji znaczne ochłodzenie zadziałało pozytywnie, średnia prędkość była wyższa niż podczas dni z dodatnią temperaturą. Być może dopiero mocniejszy atak zimy, który jest jeszcze przed nami, znacząco pogorszy warunki na drodze. Mamy nadzieję, że drogowcy są już do niego przygotowani.

 

Źródło: korkowo.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułW Moskwie wzrosną stawki za parkowanie samochodów ciężarowych
Następny artykułTK: przepisy, na podstawie których sądy zasądzały kierowcom ryczałty noclegowe są niezgodne z Konstytucją RP