Strona główna Aktualności Dnia Daj kierowcom aplikację VTS i uratuj licencję transportową!

Daj kierowcom aplikację VTS i uratuj licencję transportową!

1127
5/5 (5)

Jak nie utracić licencji transportowej w ciągu jednego tygodnia za przekroczenie 10 godzin pracy?

Przepisy roz. 403/2016 UE i nowelizacji UoTD, skutkują możliwością utraty licencję już po trzech dniach jazdy kierowców, pracujących w godzinach nocnych.

GITD wszczyna postępowanie o utratę tzw.: „dobrej reputacji” (a w konsekwencji Licencji), jeśli w przedsiębiorstwie wystąpi już PIERWSZE NN czyli „Najpoważniejsze Naruszenie”.

Przekroczenie 10 godzinnego wymiaru pracy o określony współczynnik czasu stanowi bądź to PN (Poważne Naruszenie) bądź to BPN (Bardzo Poważne Naruszenie). Średnio 3 BPN w roku w przeliczeniu na 1 kierowcę = NN.

Jeśli więc, wszyscy kierowcy przez 3 kolejne dni przekroczyli znacząco 10 godzinny wymiar pracy (pracując choćby jedną minutę w „kwalifikowanych” godzinach nocnych), wówczas firma transportowa w ciągu ZALEDWIE 3 DNI może „załapać” się na NN i utracić licencję (!)

W świetle powyższego, można założyć, że OBECNIE NAJWAŻNIEJSZYM ZADANIEM FIRM TRANSPORTOWYCH JEST DOSTARCZENIE KIEROWCOM I SPEDYTOROM NARZĘDZIA, DZIĘKI KTÓREMU BĘDĄ MOGLI (W KABINIE, W DOMU I W FIRMIE) W KAŻDEJ CHWILI USTALIĆ DOPUSZCZALNY WYMIAR PRACY KIEROWCY W KAŻDYCH 24 GODZINACH…

 

Za pomocą programu „VTS” – KIEROWCY, SPEDYTORZY I PRZEWOŹNICY mogą NATYCHMIAST – DARMOWO (w dowolnej chwili) wprost z KABINY pojazdu lub innego miejsca z dostępem do internetu sprawdzić, ILE oraz W KTÓRYM PRZEDZIALE CZASU pozostało do wyczerpania maksymalnego LIMITU 10 GODZIN kierowcy w przypadku PRACY W „KWALIFIKOWANYCH GODZINACH NOCNYCH”.

W tym celu:

  1. Wchodzimy na stronę VTSproject.pl
  2. Klikamy w czerwony przycisk „KUP TERAZ” (usługa jest darmowa)
  3. Klikamy w przycisk „DO 10 KIEROWCÓW ZA DARMO”
  4. Wpisujemy dane REJESTRACYJNE i rejestrujemy się (procedura trwa około 2 minut)
  5. Klikamy przycisk „UPLOAD PLIKÓW” (w lewym górnym rogu)
  6. Wgrywamy pliki DDD („przeciągając” pliki DDD np. z pulpitu laptopa/tabletu/smartfona) do prostokątnego pola zatytułowanego „Przeciągnij pliki tutaj”
  7. Klikamy (na dole po lewej stronie) napis „EWIDENCJA” a następnie „AKTYWNOŚĆ KIEROWCÓW”
  8. Klikamy „OPCJE WYŚWIETLANIA” i zaznaczamy „WYKROCZENIA” i „ODŚWIEŻ WIDOK”
  9. Najeżdżamy strzałką na ostatni dzień pracy i w oknie dialogowym klikamy „PRZEJDŹ DO WIDOKU TYGODNIOWEGO”
  10. Odczytujemy z jasno zielonego pola dialogowego „CZAS TRWANIA” dopuszczalnej pracy kierowcy.

Widok u góry i na dole pokazuje miejsce pola dialogowego w którym można odczytać pozostały jeszcze wymiar pracy jeśli praca była lub będzie realizowana w godzinach nocnych: „czas trwania 00:08” minuty

 

Potrzebujesz pomocy – zadzwoń: (12) 637-24-57

 

 

Niniejszy dokument podlega ochronie prawnej na mocy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (ustawa z dnia 4 lutego 1994 r., Dz. U. 06.90.631 z późn. zm.)

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here