Strona główna Aktualności Dnia Dodatkowe zezwolenia dla Polski i Rosji

Dodatkowe zezwolenia dla Polski i Rosji

686
0
No Ratings Information Message

Od 1 października Polska i Rosja wymienią się dodatkowymi zezwoleniami na rok 2017 – taką decyzję podjęto na posiedzeniu Komisji Mieszanej ds. Międzynarodowego Transportu Drogowego. Spotkanie odbyło się w Moskwie w dniach 19-20 września.

Stronę rosyjską reprezentował zastępca Ministra Transportu Nikołaj Asaul, a polską zastępca Ministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit. W toku posiedzenia reprezentanci obu krajów stwierdzili, że ilość przewozów międzynarodowych realizowanych pomiędzy krajami w ciągu ośmiu miesięcy wzrosła o 21% w porównaniu z tym samym okresem w roku 2016, przy wzroście przewozów z Polski do Rosji o 26% i z Rosji do Polski – o 12%. Na posiedzeniu podjęto decyzję, która ma zapobiec sytuacji, która miała miejsce w zeszłym roku, gdy w ciągu dwóch miesięcy ciężarówki z Polski oraz z Rosji nie mogły przekroczyć granicy.

Od 1 października zwiększono limit zezwoleń na rok 2017 rok. Zgodnie z ustaleniami, rosyjska Federacja otrzyma 20 tysięcy dwustronnych i tranzytowych zezwoleń, a Polska – 9500 zezwoleń na przewozy realizowane do/z państw trzecich.

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł„Stara Unia” chce wyeliminować „młodszych braci” z rynku
Następny artykułJeszcze więcej wydłużonych ciężarówek będzie jeździło w tym kraju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj