Strona główna Aktualności Dnia Droga ekspresowa S7 pomiędzy Rychnowem i Olsztynkiem otwarta

Droga ekspresowa S7 pomiędzy Rychnowem i Olsztynkiem otwarta

199

Droga ekspresowa S7 pomiędzy Rychnowem i Olsztynkiem otwarta. 11 -kilometrowy fragment ekspresówki budowany przez Strabag został udostępniony kierowcom 6 grudnia.

Droga ekspresowa S7 pomiędzy Rychnowem i Olsztynkiem

Oddana droga ma dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Wraz z drogą zbudowane zostały drogi dojazdowe, obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska. Trasa przebiega przez powiaty ostródzki i olsztyński. Około 5 km tej trasy od strony Rychnowa powstało w nowym śladzie. Pozostały odcinek został poprowadzony w sąsiedztwie dotychczasowej drogi krajowej nr 7, miejscami w jej korytarzu. Roboty wykonywane przez Strabag miały zostać ukończone do końca października tego roku. Umowa z wykonawcą została zawarta w kwietniu 2015 roku, a jej koszt to 388,5 mln zł.


Droga ekspresowa nr 7 Miłomłyn – Olsztynek

Droga ekspresowa S7 pomiędzy Rychnowem i Olsztynkiem jest częścią inwestycji polegającej na budowie drogi S7 Mikomłyn-Olsztynek. Jej łączna długość to ok. 20,1 km. Zgodnie z założeniami cała S7 w województwie warmińsko-mazurskim powinna jeszcze w tym roku zyskać parametry drogi ekspresowej. Część odcinka od Ostródy do Rychnowa została udostępniona kierowcom w sierpniu br.

Plany

Do oddania został jeszcze 17-kilometrowy odcinek S7/DK16 Ostróda Północ-Ostróda Południe wraz z obwodnicą Ostródy. W październiku 2018 roku ma zakończyć się budowa odcinka S7 Nowy Dwór Gdański – Elbląg. Łącznie z odcinkiem drogi, który został wczoraj udostępniony kierowcom, w województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już ponad 133 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km), Nidzica – Napierki (22,7 km), Ostróda Południe – Rychnowo (8,8 km) oraz Rychnowo – Olsztynek Zachód (11,2 km).

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here