Strona główna Aktualności Dnia Fałszował czas pracy

Fałszował czas pracy

802
0
5/5 (1)

Fałszował czas prac. Mowa o kierowcy ciężarówki ukraińskiego przewoźnika, który jechał na karcie swojego szefa. Zatrzymany fałszował czas pracy, nie odbierając wymaganych przerw oraz skracał odpoczynki. 

Fałszował czas pracy

Do zatrzymania kierowcy przez inspektorów WITD w Rzeszowie doszło 2 marca 2018 r. na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Jawornik. Bez zastrzeżeń przebiegła kontrola okazanych przez kierowcę dokumentów oraz stanu technicznego pojazdu. Sytuacja ta wzbudziła podejrzenia doświadczonych inspektorów. Jak informuje GITD, funkcjonariusze szczegółowej kontroli poddali liczbę przejechanych przez niego kilometrów oraz miejsca załadunku pojazdu. W toku kontroli okazało się, że zatrzymał posługiwał się cudzą kartą. Tym sposobem kierowca ominął przepisy regulujące czas pracy. „Dzięki temu był w stanie w poszczególnych dniach prowadzić pojazd bez wymaganych przerw przez: 7 godzin i 22 minuty, 5 godzin i 11 minut, 5 godzin i 25 minut, 6 godzin i 48 minut. Tymczasem norma dopuszcza jazdę bez przerwy maksymalnie przez 4 godzin i 30 minut” – czytamy na stronie gitd.gov.pl. Ponadto kierowca nie przestrzegał także regulacji dotyczących odpoczynków tygodniowych.

Kary

Za powyższe naruszenia kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł. Jak informuje WITD, wobec ukraińskiego przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 6 550 zł.

Jazda na cudzej wykresówce – naruszenie K.R.E.P.T.D.

Zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) 2016/403 z dnia 18 marca 2016 r. dane naruszenie klasyfikuje się jako jedno z najpoważniejszych naruszeń. Podstawę prawną stanowi art. 27 rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 165/2014, który brzmi: „Posługiwanie się przez kierowcę karty kierowcy, która nie jest jego własną kartą”. Jednocześnie informujemy, że Kancelaria Prawna Viggen sp.j.prowadzi już kilka spraw o cofnięcie uprawnień z naruszeń systemu K.R.E.P.T.D. Jeśli potrzebują Państwo porady eksperta w tym zakresie proszę dzwonić pod numer: (12) 637 24 57.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułRoszczenia kierowców o „niedopłacone” dodatki do wynagrodzeń
Następny artykułRuszy budowa kolejnych odcinków czeskiej autostrady D11

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj