Strona główna Aktualności Dnia Furgalski o priorytetach budowy nowych dróg

Furgalski o priorytetach budowy nowych dróg

1209
0
No Ratings Information Message

Droga– W przeszłości popełniliśmy jako kraj poważny błąd polegający na tym, że budowy autostrad, obwodnic i tras wylotowych nie rozpoczęliśmy od stolicy – mówi Adrian Furgalski, członek zarządu ZDG TOR i dodaje, że Warszawa jest najbardziej obciążonym elementem sieci drogowej w Polsce.

 

Członek zarządu ZDG TOR i członek Stowarzyszenia Inicjatywa dla Infrastruktury mówi, że dziś błędem byłoby odsuwanie w czasie realizacji jakiegokolwiek elementu, którego w tej chwili brakuje, do tego, by warszawski układ drogowy w pełni był zrealizowany zgodnie z planami i projektami.

– Ten fragment S7 w kierunku południowym, nawet na tym małym odcinku 6-kilometrowym do Lesznowoli to jest fragment, który ma bardzo ważne znaczenie krajowe – podkreśla Furgalski i dodaje, że budowa tego istotnego fragmentu S7 to tylko 350 mln zł.

Członek IDI przypomina, że Polska już popełniała błędy poprzez budowanie dróg tam, gdzie nie ma żadnego ruchu. – Przykładem może być chociażby droga S22 Elbląg – Grzechotki. To jest 50 km wybudowane za 500 mln zł, a na ostatnim odcinku do przejścia granicznego ruch dobowy w 2012 roku to 319 samochodów na dobę – wyjaśnia Furgalski. – Trzeba naprawdę obiektywnie podchodzić do kryteriów, które wyznaczają priorytetowość inwestycji – dodaje.


Adrian Furgalski przypomina, że decyzja środowiskowa dla trasy S7 obowiązuje do 31 grudnia 2015 roku. – Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ponowne jej uzyskanie jest trudne i trwa to latami, więc wielką szkodą byłoby, gdyby ten dokument stracił ważność, żeby ta wykonana już praca i wydane pieniądze się zmarnowały – mówi ekspert.

 

Źródło: rynek infrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułGDDKiA: do 14 miesięcy dokończenie 40-km odcinka A4
Następny artykuł129 nowych fotoradarów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj