Strona główna Aktualności Dnia Gazeta Krakowska pisze na temat pobierania przez RDA w Nowym Sączu nieuzgodnionych...

Gazeta Krakowska pisze na temat pobierania przez RDA w Nowym Sączu nieuzgodnionych opłat za odjazdy autobusów z dworca

1094
0
No Ratings Information Message

logo_gazeta_krakowska-conf195x0_m

Gazeta Krakowska informuje o pobieraniu przez spółkę Regionalny Dworzec Autobusowy opłat od przewoźników za zatrzymanie autobusu na dworcu w Nowym Sączu. Spółka pobiera opłaty pomimo, że Prezydent Nowak podzielając stanowisko przewoźników, postanowił nie uzgodnić stawki odjazdów z dworca. Negocjacje w sprawie zmniejszenia stawki odjazdu autobusów z dworca Prezydent Nowak wszczął po osobistej interwencji Mariusza Miąsko – Prezesa Zrzeszenia Prywatnych Przewoźników Osób „Ziemia Sądecka” oraz prezesem Stowarzyszenia Uczestników Rynku Komunikacji Samochodowej i Transportu Drogowego „Najlepsza Droga”.

W trakcie negocjacji Prezydent Nowak nie zaakceptował dotychczasowej stawki zaproponowanej przez RDA uznając, że jest to stawka „nierealna”. Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym stawia wymóg obowiązku ustalenia stawki z Organizatorem – czyli z w tym przypadku z Gminą Nowy Sącz.

„Skoro nie doszło do ustalenia stawki, co jest ustawowym obowiązkiem to należy ocenić, że opłaty pobierane dotychczas przez RDA za zatrzymanie na dworcu w Nowym Sączu mogą się okazać świadczeniami nienależnymi w trybie art 410 par. 2 kodeksu cywilnego i należy je zwrócić przewoźnikom” – mówi Mariusz Miąsko – prawnik oraz prezes obu stowarzyszeń.

Sprawa zaczyna nabierać temperatury zwłaszcza, że spółka RDA nie wynegocjowała także stawek za odjazdy z dworca z Organizatorem w Krakowie a przewoźnicy już zapowiedzieli, że będą dochodzić od RDA nienależnie pobranych świadczeń.

gazeta krk

 

 

ZOBACZ CO JUŻ ZROBILIŚMY DLA TWOJEJ FIRMY TRANSPORTOWEJ!

potencj

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCzy w Kielcach można oczekiwać renegocjacji stawek za odjazdy z dworców autobusowych?
Następny artykułStowarzyszenia transportowców zwracają się o zwrot nienależnych świadczeń pobranych przez administratora dworca w Nowym Sączu
Autor ponad 250 publikacji prawnych dotyczących w szczególności: europejskiego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mobilnych pracowników „delegowanych”, elementów prawa podatkowego pracowników -„rezydentów”, europejskich regulacji dot. okresów prowadzenia pojazdów, przerw i odpoczynków kierowców, międzynarodowego prawa użytkowania tachografów, prawa przewozowego, prawa mocowania ładunków, prawa przewozu ładunków szybko psujących się, prawa przewozu, materiałów niebezpiecznych, krajowego i unijnego prawa przewozu osób, międzynarodowych reguł handlowych Incoterms 2010, prawa administracyjnego branży TSL, elementów prawa ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj