Strona główna Aktualności Dnia Gdańsk: niebawem otwarcie nowego wiaduktu

Gdańsk: niebawem otwarcie nowego wiaduktu

1252
0
No Ratings Information Message

Już niedługo kierowcy pojadą wiaduktem południowym, który został wybudowany w ciągu al. Amii Krajowej w Gdańsku w ramach projektu Forum Gdańsk. Otwarcie nowego wiaduktu planowane jest 7 grudnia około godziny 21:00. Ponadto przywrócony zostanie wjazd z al. Armii Krajowej w ul. Biskupią.

– Otwarcie wiaduktu południowego zakończy kolejny bardzo ważny etap w modernizacji infrastruktury drogowej prowadzonej w ramach projektu Forum Gdańsk. Po uruchomieniu tu ruchu kołowego będziemy mogli rozpocząć kolejną fazę przebudowy istniejącego wiaduktu w al. Armii Krajowej, gdzie powstanie węzeł przesiadkowy integrujący komunikację autobusową, tramwajową i kolejową – powiedział Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco, firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk. – Zakładaliśmy, że wiadukt południowy otworzymy do końca roku, cieszymy się, że uda nam się to zrobić już na początku grudnia – dodał Wojciech Bróż.

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę centrum turystyczno-kulturalnego „Kunszt Wodny” oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2018 rok.

W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

 

Źródło: edroga.pl/UM Gdańsk

Oceń artykuł

Poprzedni artykułDelegowanie pracowników do Francji po 1 stycznia 2017 r.
Następny artykułRosja: drogi regionalne w programie płatnych przejazdów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj