Strona główna Aktualności Dnia Rosja: drogi regionalne w programie płatnych przejazdów?

Rosja: drogi regionalne w programie płatnych przejazdów?

753
No Ratings Information Message

Władze Rosji planują włączenie dróg regionalnych do programu płatnych przejazdów w zależności od kategorii pojazdu, klasy emisji spalin czy też dnia tygodnia.

Mowa w nim między innymi o płatnych parkingach, ograniczeniach wjazdu, taryfikatorze kosztów podróży, reformie kapitału transportu drogowego i wielu innych aspektach.

Dokument oczekiwał na rozpatrzenie przez Dumę od jesieni, jednak prace nad jego przyjęciem rozpoczęto miesiąc przed końcem roku. Nowe przepisy mają zostać przyjęte 14 grudnia, jeśli jednak pojawią się jakieś przeszkody, stanie się to najpóźniej na początku 2017 roku.

Władze stolicy twierdzą, że nie mają w planach wprowadzenia płatnego wjazdu do Moskwy. Kierowcy zauważyli jednak, że prawie wszystkie wjazdy wyposażone są w kamery monitorujące.

W związku z tym, że program „Platon” wprowadzono już dla najbardziej problemowej grupy społeczeństwa – kierowców ciężarówek, domniema się, że wprowadzenie opłat dla pojazdów powyżej 3,5 tony oraz samochodów osobowych odbędzie się bezproblemowo. Działacz społeczny Piotr Shkumatov uważa, że wprowadzenie nowych zasad „Platona” nie odbędzie się od razu, ale dopiero po wprowadzeniu obowiązku posiadania „czarnych skrzynek ” w prywatnych samochodach.

 

Źródło: etransport.pl

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko