Strona główna Aktualności Dnia Gdzie pojedziemy najwolniej?

Gdzie pojedziemy najwolniej?

695
0
No Ratings Information Message

Delikatna zima i szybkie przyjście wiosennej pogody zdecydowanie ułatwiło życie kierowcom. Zima tym razem nie zaskoczyła kierowców, a być może wręcz pozwoliła polskim drogom przyspieszyć. W najnowszym badaniu specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić zmiany w tabeli najwolniejszych miast w Polsce.

Okazało się, że w czołówce rankingu zaszły spore zmiany. Najwolniejszy nie jest już wcale Wrocław uznawany często za najwolniejsze miasto w kraju. Jesteście ciekawi które miasto otrzymało tym razem niechlubne miano króla korków? Sprawdźcie wyniki badania!

Ślimaczym tempem…w Szczecinie

Najwolniejszym miastem w Polsce w Lutym 2015 roku okazał się Szczecin – tutaj kierowcy nie rozpędzą się ani w ścisłym centrum, ani na jego obrzeżach. Średnia prędkość w centrum wynosi 32,4 km/h. I choć w większości miast w ścisłym centrum jeździ się wolno, to już w mniej centralnych rejonach kierowcy przyspieszą. W Szczecinie jest odwrotnie! Średnia prędkość w całym mieście wynosi jedynie 28,9 km/h i jest najniższa w kraju.

Zaskakująca czołówka

Drugim miastem w naszym rankingu okazał się tym razem być Lublin, co jest sporym zaskoczeniem, w którym średnia prędkość wynosi 31,7 km/h. W porównaniu z październikiem prędkość lublinian spadła aż o 10 km/h! Kolejne miejsca zajmują Łódź, Wrocław i Warszawa. Co ciekawe, dla tych miast spadek w rankingu nie jest wcale spowodowany przyspieszeniem, a jedynie znacznym spadkiem prędkości na dwóch pierwszych miejscach. W Łodzi odnotowano prędkość niecałych 37 km/h, czyli dokładnie taką samą jak w październiku. Tak samo sytuacja wygląda we Wrocławiu i Warszawie.

Najszybciej w małych miastach

Najlepsze warunki do jazdy mają kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim (50,3 km/h), Zielonej Górze (50,2 km/h) i Rzeszowie (47,6 km/h). Przejezdne centrum posiada Gdańsk, gdzie kierowcy jadą aż 39,5 km/h, co jest najlepszym wynikiem dla centrum w całym rankingu. Dobrze jeździ się również w Białymstoku, Kielcach i Opolu (ok. 36 km/h).

 

Źródło: korkowo.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułCo dalej z jednolitym systemem poboru opłat?
Następny artykuł225,5 mln zł przychodów dla Stalexport Autostrady