Strona główna Aktualności Dnia 225,5 mln zł przychodów dla Stalexport Autostrady

225,5 mln zł przychodów dla Stalexport Autostrady

706
0
No Ratings Information Message

W 2014 roku grupa Stalexport Autostrady osiągnęła przychody ze sprzedaży wynoszące 222,5 mln zł oraz zysk netto w wysokości 65,4 mln zł. – Rok 2014 możemy uznać za stosunkowo dobry – mówi prezes Emil Wąsacz.


Na przychody grupy wpływ miał wzrost natężenia ruchu na autostradzie A4 zarządzanej przez Stalexport Autostrady. Odcinkiem trasy między Katowicami a Krakowem przejechało w 2014 roku o 7,4% pojazdów więcej niż rok wcześniej.

W 2014 roku odnotowano ponad 7% wzrost natężenia ruchu na autostradzie A4 Katowice – Kraków. Z kolei przychody z tytułu poboru opłat wzrosły o prawie 8% w stosunku do 2013 roku– pisze w liście do akcjonariuszy prezes Stalexport Autostrady.

W ubiegłym roku na autostradzie A4 przeprowadzono liczne projekty inwestycyjne, w tym zwiększenie przepustowości Placów Poboru Opłat. W 2104 roku udało się zrealizować zasadniczą część projektu wymiany urządzeń poboru opłat, który pozwolił na wprowadzenie nowych, szybszych sposobów wnoszenia opłat. – Kluczowy dla grupy kapitałowej projekt zarządzania płatnym odcinkiem autostrady wymaga ponoszenia rozłożonych w czasie nakładów inwestycyjnych. Z tego powodu w grupie nie było dotychczas wypłaty dywidendy z tytułu działalności spółki zależnej Stalexport Autostrada Małopolska wyjaśnia Emil Wąsacz.

 

Źródło: etransport.pl/ rynekinfrastruktury.pl

Oceń artykuł

Poprzedni artykułGdzie pojedziemy najwolniej?
Następny artykułMandaty dla kierowców za brak dokumentów w pojeździe