Strona główna Aktualności Dnia Inwestycje drogowe za 782 mln zł

Inwestycje drogowe za 782 mln zł

778
0
No Ratings Information Message

11 programów inwestycji dla zadań drogowych zatwierdził do realizacji Minister Infrastruktury i Budownictwa. Ich łączny koszt to ponad 782 mln. Zadania będą realizowane w województwach: lubelskim, świętokrzyskim, wielkopolskim, pomorskim i podkarpackim.

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, inwestycje związane są z budową obwodnic, rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 t/oś oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przez modernizację dróg (w szczególności przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych).

W województwie lubelskim planowana jest rozbudowa DK48 na odcinku Dęblin – Moszczanka. Ponadto przewidziano poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. świętokrzyskim na drogach krajowych: nr 9 w m. Opatów, na dk 74 w miejscowościach Tomaszów, Marcinkowice, Opatów. W województwie świętokrzyskim również ma zostać wybudowany chodnik w m. Wyszmontów w ciągu dk 79. Z kolei w województwie wielkopolskim planuje się budowę ciągu pieszo–rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 11 na odcinku Szalonka – Granice, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie wielkopolskim na DK 92 w miejscowości Nekla w ramach PBDK – Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych oraz przebudowę skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 11 z drogą powiatową do m. Dębiec. Przewidziane inwestycje w województwie pomorskim to rozbudowa drogi krajowej nr 22 na odcinku Czarna Woda – Zblewo oraz drogi krajowej nr 22 na odcinku Czersk – Czarna Woda. Dla województwa podkarpackiego planuje się rozbudowę DK 28 na odcinku Przemyśl – Medyka oraz drogi krajowej nr 73 wraz z budową obwodnic Pilzna oraz Brzostka, Kołaczyc i Jasła na odcinku Pilzno – Jasło (aneks).

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykułZapłata za badanie techniczne przed jego wykonaniem – prezydent podpisał ustawę
Następny artykułUtrudnienia na przejściu granicznym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj