Strona główna Aktualności Dnia Inwestycje w przepustowość A4

Inwestycje w przepustowość A4

118
UDOSTĘPNIJ

autostrada A4Plac Poboru Opłat Karwiany na płatnym odcinku autostrady A4 Wrocław – Sośnica zostanie rozbudowany. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia.

Inwestorem rozbudowy jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Celem inwestycji jest zwiększenie Placu Poboru Opłat Karwiany, adekwatnie do prognozowanego natężenia ruchu na autostradzie i węzłach, a także usprawnienie poboru opłat.

Przedsięwzięcie zakłada między innymi rozbudowę zgrupowania stanowisk poboru opłat. Będzie to polegało na budowie i przebudowie wysp wjazdowych i wyjazdowych. W sumie po zakończeniu prac będzie funkcjonowało 20 pasów przejazdowych. Obecnie jest ich 13.

Realizacja inwestycji jest konieczna ze względu na potrzebę rozładowania ruchu i zlikwidowania powstających obecnie zatorów, wynikających ze zbyt małej liczby bramek. Zaprojektowane rozwiązania pozwolą zwiększyć przepustowość placu poboru opłat, co podniesie komfort podróżowania i wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ