Strona główna Aktualności Dnia Kraków: rozbudowa Ronda Ofiar Katynia

Kraków: rozbudowa Ronda Ofiar Katynia

473
UDOSTĘPNIJ

Rondo Ofiar KatyniaRozbudowa węzła Ofiar Katynia w Krakowie jest kolejną inwestycją, która uzyskała wsparcie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Umowę o dofinansowanie projektu podpisał 31 grudnia Jerzy Marcinko, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie oraz Paweł Szaciłło, pełniący obowiązki dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Wartość projektu to niemal 127 mln zł i dotyczył on przebudowy skrzyżowania ulicy Radzikowskiego, Conrada, Jasnogórskiej i Armii Krajowej (Rondo Ofiar Katynia). Jest ono zlokalizowane w północno-zachodniej części Krakowa.

Inwestycja objęła przebudowę istniejącego jednopoziomowego ronda na skrzyżowanie trzypoziomowe. Relacje na wprost przeprowadzone zostały bezkolizyjnie przez estakadę i tunel, natomiast relacje skrętne przez rondo z wyspą centralną.

Wprowadzenie ruchu bezkolizyjnego w relacjach na wprost oraz lepsza organizacja w relacjach skrętnych przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki rozbudowie skrzyżowania znacząco skrócił się czas przejazdu w tym obszarze miasta, poprawił się komfort jazdy.

Przedsięwzięcie drogowe otrzymało ponad 55 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i było realizowane w ramach działania 8.2 Drogi krajowe poza siecią TEN-T.

Źródło: rynekinfrastrutury.pl

krakow.naszemiasto.pl (grafika)

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ