Strona główna Informacje prawne Za przejazd A2 zapłacimy już w 2015 roku?

Za przejazd A2 zapłacimy już w 2015 roku?

130
UDOSTĘPNIJ

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami za ostatni odcinek A2 mieliśmy zacząć płacić w 2016 r. W związku z łagodną zimą i powstaniem MOP -ów stanie się to szybciej – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Na 90-km odcinku z Łodzi do Warszawy, który oddano wiosną 2012 nie powstały miejsca obsługi podróżnych. Dlatego też autostrada nie spełniała wszystkich wymogów, aby można było pobierać opłaty za przejazd. Ta sytuacja jednak wkrótce może ulec zmianie. Już w drugiej połowie stycznia rozpocznie się budowa MOP – ów przy A2. Każdy z koncernów BP i Shell ma wybudować po dwa miejsca obsługi podróżnych. Jeśli dobra pogoda się utrzyma jest szansa, że kierowcy skorzystają z nich już w drugim kwartale roku. A to z kolei przyspieszy termin wprowadzenia opłat za przejazd A2.

Dobra wiadomość jest taka, że kierowcy zapłacą na odcinkach GDDKiA po 10 gr za kilometr (dla porównania Stalexport Autostrada Małopolska pobiera na A4 między Katowicami a Krakowem prawie trzy razy więcej). Dyrekcja nie może żądać od kierowców, aż tyle, bo inwestycja była dofinansowana przez UE i przez pięć lat nie można na niej zarabiać. Za przejazd z Warszawy do Strykowa zapłacimy więc 9,1 zł (łącznie z fragmentem GDDKiA do Konina i „odcinkiem Kulczyka” do granicy z Niemcami wyjdzie w sumie 78 zł).

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

praca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ