Strona główna Aktualności Dnia Kierowca jechał na cudzej karcie a przewoźnik utraci licencję?

Kierowca jechał na cudzej karcie a przewoźnik utraci licencję?

1251
0
No Ratings Information Message

Jazda na cudzej karcie. Tak podróżował kierowca pojazdu należącego do węgierskiego przewoźnika, który zatrzymany został przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu oddział terenowy w Jeleniej Górze. Do zdarzenia doszło 17 maja 2018 r. na DK 3 w Jeleniej Górze.

Jazda na cudzej karcie

Kierowca zatrzymany  został za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 26 km/h. W toku kontroli okazało się, że było to najmniejsze naruszenie jakiego dopuścił się zatrzymany. Analiza danych z tachografu oraz karty kierowcy wykazała, że „kierujący Węgier, przejechał na swojej karcie pomiędzy Węgrami a miejscowością Lubań tylko 537 kilometrów. Dokładna analiza wykazała, że brakujące ponad trzysta kilometrów kierowca przejechał używając karty swojego szefa. Tym samym kierowca odebrał tylko pięć godzin odpoczynku dobowego, zamiast dziewięciu godzin” – informuje WITD we Wrocławiu.

Kierowca ukarany został mandatami karnymi, zatrzymano drugą kartę oraz wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika.

Utrata dobrej reputacji

Zgodnie z przepisami dotyczącymi KREPTD za takie jednak naruszenie wobec przewoźnika wszczyna się postępowanie w sprawie utraty tzw.: dobrej reputacji i licencji transportowej. GITD wszczęło w ostatnim czasie wiele postępowań w sprawie utraty dobrej reputacji.

Przed utratą dobrej reputacji może chronić przynależność do Stowarzyszania URKSiTD „Najlepsza Droga” i wdrożenie audytu naprawczego, po którym Stowarzyszenie może może udzielić przewoźnikowi rekomendacji przeciwdziałającej utracie licencji. Więcej informacji: 12) 637 24 57 lub 509 982 577.

Jeśli jesteś zainteresowany audytem prawnym całego przedsiębiorstwa, który pozwoli zweryfikować prawidłowość procedur skontaktuj się z nami: (12) 637 24 57 lub 509 982 577, e-mail: biuro1@viggen.pl.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułRemonty na A4 – sprawdź jakie czekają Cię utrudnienia
Następny artykułOrzeczenie niemieckiego sądu dot. płacy minimalnej nie tak oczywiste…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj