Strona główna Aktualności Dnia Jazda na magnesie – kierowca zatrzymany

Jazda na magnesie – kierowca zatrzymany

389

Jazda na magnesie – kierowca zatrzymany. Kolejny przypadek manipulacji we wskazaniach tachografu wykryli funkcjonariusze leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Kontrola odbyła się 3 stycznia 2018 r. na drogach lokalnego powiatu kościańskiego.

Jazda na magnesie – kierowca zatrzymany

Inspektorzy zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik wraz z naczepą lokalnego przewoźnika. Jak informuje WITD w Poznaniu, kierowca był bardzo zaskoczony kontrolą. W toku kontroli okazało się, że tachograf zainstalowany w ciągniku do chwili zatrzymania nie rejestrował żadnej aktywności. Kierowca korzystał bowiem z zamontowanego niedozwolonego urządzenia w postaci magnesu. Jak przyznał zatrzymany, magnes miał za zadanie fałszować czas pracy i tym samym skracać czas wypoczynku. Za powyższe naruszenie kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. zł. Wobec właściciela zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

1 KOMENTARZ

  1. Szanowna redakcjo nie wiem kto napisał ten artykuł,ale podpięcie magnesu ma służyc wydłuzeniu odpoczynku w zapisach tachografu a nie skróceniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here