Strona główna Aktualności Dnia Jedna kontrola i ponad 20 naruszeń

Jedna kontrola i ponad 20 naruszeń

331
5/5 (2)

Jedna kontrola i ponad 20 naruszeń. Mowa o kierowcy, który zatrzymany został do kontroli przez kujawsko-pomorską Inspekcję Transportu Drogowego. Kontrola odbyła się 4 lipca na autostradzie A1.

Jedna kontrola i ponad 20 naruszeń

W toku kontroli ujawniono 22 naruszenia norm czasu pracy. „Analiza danych zapisanych w tachografie pokazała, że mężczyzna wielokrotnie prowadził pojazd z dwoma dwudziestostopowymi kontenerami bez zalogowanej w tachografie karty kierowcy, zatem bez przestrzegania czasu jazdy i odpoczynków. Inspektorzy wskazali aż 22 naruszenia norm czasu pracy na łączną kwotę 47 tysięcy złotych. Ustawa o transporcie drogowym ogranicza jednak maksymalną wielkość kary do 12 tysięcy złotych” – informuje ITD.

Kary

Nieprzestrzeganie norm czasu pracy stanowi duże zagrożenie w ruchu drogowym. To nie było jednak jedyne naruszenie na koncie zatrzymanego. Ponadto kontrola pojazdu wykazała zbyt duże naciski jednej osi. O 3 tony przekroczono normy. Kierowcę ukarano mandatami. Wobec przewoźnika wszczęto dwa postępowania administracyjne.

 

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here