Strona główna Aktualności Dnia Międzynarodowe zezwolenia pod lupą ITD

Międzynarodowe zezwolenia pod lupą ITD

118
5/5 (1)

Międzynarodowe zezwolenia pod lupą ITD. Wzmożone kontrole międzynarodowych zezwoleń przeprowadzono 4 lipca na drogach Mazowsza. 

Międzynarodowe zezwolenia pod lupą ITD

W toku kontroli sprawdzono 383 ciężarówki. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy posiadają wymagane i odpowiednio wypełnione zezwolenia, które uprawniają do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy.

„Na 383 skontrolowane pojazdy tylko jeden przewoził towar bez zezwolenia. Ciężarówka należąca do rosyjskiej firmy transportowej została zatrzymana przez inspektorów z Siedlec i skierowana na parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji. Rosyjskiemu przedsiębiorcy grozi 12 tysięcy złotych kary. Natomiast inspektorzy z Warszawy na ekspresowej „ósemce” koło Wyszkowa zatrzymali załogę kazachskich kierowców, którzy jechali bez kart w tachografie pojazdem należącym do litewskiego przewoźnika. Oprócz tego szoferzy nie okazali świadectw kierowców oraz wypisu z licencji uprawniającej do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego. Obu kierowców ukarano mandatami w łącznej kwocie 5 tysięcy 400 złotych i wpłacili kaucję w wysokości 14 tys. 500 zł na poczet przewidywanej kary na przewoźnika” – czytamy na stronie www.gitd.gov.pl.

Kolejne kontrole

Tego typu akcje kontroli zagranicznych ciężarówek mają być kontynuowane. Ich celem jest zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji na rynku usług transportowych i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here