Strona główna Aktualności Dnia Zwiększenie środków na budowę autostradowej obwodnicy tego miasta

Zwiększenie środków na budowę autostradowej obwodnicy tego miasta

646
0
5/5 (2)

Zwiększenie środków na budowę autostradowej obwodnicy tego miasta. Mowa o obwodnicy Częstochowy. Jest zgoda Ministra Infrastruktury na zwiększenie wartości kosztorysowej budowy autostrady A1 od Pyrzowic do końca obwodnicy Częstochowy. 

Zwiększenie środków na budowę autostradowej obwodnicy tego miasta

Obecnie inwestor pracuje nad jak najszybszym udostępnieniu kierowcom ciągu głównego autostrady (do końca 2019 r.). „GDDKiA, po wielokrotnych wezwaniach wykonawcy tego odcinka do powrotu na budowę i prowadzenia robót zgodnie z kontraktem, była zmuszona do odstąpienia w ostatnich dniach kwietnia 2019 r. od umowy z konsorcjum realizującym A1 pomiędzy węzłami Rząsawa i Blachownia. Konsorcjum firm, z Salini Polska jako liderem, pomimo wielokrotnych wezwań w trybie kontraktowym, nie realizowało prac objętych kontraktem. Wykonawca prowadził inwestycję niezgodnie z zawartą umową, nie wypełniał zapisów dotyczących realizacji kontraktu oraz nie regulował płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów” – informuje Ministerstwo Infrastruktury. Decyzja Ministra Infrastruktury umożliwi realizację prac na przedmiotowym odcinku.

Pozostałe odcinki

„Prace na pozostałych odcinkach A1 przebiegają bez zakłóceń. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w lipcu na odcinku Blachownia – Zawodzie a na pozostałych dwóch odcinkach czyli Zawodzie – Woźniki i Woźniki – Pyrzowice w sierpniu bieżącego roku” – czytamy na stronie www.gov.pl.

 

Czytaj także:

Oceń artykuł

Poprzedni artykułMiędzynarodowe zezwolenia pod lupą ITD
Następny artykułUtrudnienia na tym przejściu granicznym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj