Strona główna Aktualności Dnia Kancelaria Prawna Viggen na spotkaniu z wiceministrem zdrowia

Kancelaria Prawna Viggen na spotkaniu z wiceministrem zdrowia

172
5/5 (4)

2 czerwca br. dr Mariusz Miąsko, Prezes Kancelarii Prawnej Viggen Sp. j., reprezentującej interesy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”, odbył spotkanie z wiceministrem zdrowia Piotrem Bromberem.

Wiceminister Bromber jest członkiem komitetów Rady Ministrów: Stałego, Społecznego oraz ds. Cyfryzacji. Jest również przedstawicielem Ministra Zdrowia w Radzie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Wizyta przedstawicieli KPV oraz NSZZRI „Solidarność” w Ministerstwie Zdrowia poświęcona była żywotnym interesom branży rolniczej w obszarze ochrony zdrowia. Poruszono wiele istotnych tematów związanych z profilaktyką żywienia, produkcji rolniczej w tym także ekologicznej, skrócenia łańcucha dostaw zdrowej żywności oraz podniesienia standardów życia na wsi, między innymi w zakresie dofinansowania systemów rekuperacyjnych w gospodarstwach rolnych, co ma na celu zmniejszenie emisji spalin na wsiach podczas sezonu grzewczego, obniżenie kosztów ogrzewania na wsiach, poprawę jakości powietrza w domach rolników, celem poprawy profilaktyki zdrowia wśród rolników. Projekt będzie wywierał korzystne skutki dla wszystkich Polaków, ponieważ wpłynie na obniżenie śladu węglowego a w konsekwencji wydatnie obniży opłaty Polski za emisję CO2, co pozytywnie odczuje budżet państwa i w konsekwencji każdy Polak.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
Specjalista w zakresie dokumentacji w Kancelarii Prawnej Viggen ak@vigen.pl tel. +786 137 850

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię i nazwisko