Strona główna Aktualności Dnia Kancelaria Prawna Viggen w walce o prawa branży wentylacyjnej w Ministerstwie Infrastruktury

Kancelaria Prawna Viggen w walce o prawa branży wentylacyjnej w Ministerstwie Infrastruktury

1572
0
5/5 (13)

22 maja 2019 roku w Warszawie w Ministerstwie Infrastruktury odbyło się spotkanie zespołu Kancelarii Prawnej Viggen sp. j. pracującego nad sprawą ochrony branży wentylacyjnej przed negatywnym i skutkami wejścia w życie rozporządzenia w sprawie deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym  z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury oraz Instytutu Techniki Budowlanej.     

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele branży wentylacyjnej. Spotkanie, które trwało niemalże 2 godziny pozwoliło wypracować deklarację ze strony Ministerstwa Infrastruktury, iż sprawa branży wentylacyjnej jest dla niego sprawą priorytetową. Przedstawione w opinii na temat skutków wejścia w życie rozporządzenia przygotowanej przez zespół KPV założenia spotkały się ze strony Ministerstwa z pełną akceptacją. Prezes Kancelarii Prawnej Viggen sp. j. dr Mariusz Miąsko zadeklarował podjęcie przez naszą Kancelarię działań legislacyjnych, które pozwolą przerwać impas, w którym znalazła się branża oraz Ministerstwo. Dnia 29 maja na biurku Ministra Infrastruktury znajdzie się przygotowany przez Kierownik Działu Prawnego Annę Nieć Mrzygłód oraz prawników Kancelarii Prawnej Viggen sp. j.  wniosek legislacyjny w sprawie wprowadzenia zmian w rozporządzeniu, który pozwoli na unormowanie funkcjonowania branży po dniu 1 lipca 2019 roku.

 

Kancelaria Prawna Viggen sp.j.

 

Zobacz także:

 

 

 

Oceń artykuł

Poprzedni artykuł12 tys. zł kary dla przedsiębiorcy za te naruszenia
Następny artykułW tym kraju od 1 czerwca letnie ograniczenia ruchu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj