Strona główna Informacje prawne Kierowco i przewoźniku pamiętaj, aby w tachografie wprowadzać symbole państw, w których...

Kierowco i przewoźniku pamiętaj, aby w tachografie wprowadzać symbole państw, w których rozpoczyna i kończy dzień okres pracy!

1263
0
No Ratings Information Message

Kierowcy bardzo często mają wątpliwość kiedy w tachografie cyfrowym powinni wpisać symbole krajów. Należy pamiętać, że kierowca wprowadza w tachografie symbole państw, w których rozpoczyna i kończy dzienny okres pracy.  Co w praktyce oznacza ten zapis najlepiej zobrazuje poniższy przykład.

Przykład: Kierowca jedzie z Polski przez Czechy do Niemiec, a więc dzienny okres pracy kierowcy rozpoczyna się w Polsce (więc kierowca na początku pracy wpisuje symbol Polski) i kończy okres pracy np.: po 10 godzinach jazdy i łącznie 1 godzinie i 30 minutach przerwy w Niemczech (więc kierowca na końcu okresu pracy wpisuje symbol Niemiec). Kierowca nie wpisuje natomiast symbolu Czech, ponieważ kierowca jedynie przez nie przejeżdżał ale ani nie zaczął w Czechach okresu pracy, ani nie zakończył w Czechach okresu pracy.

Oceń artykuł

Poprzedni artykułKierowco pamiętaj, że nie wyjmuje się karty kierowcy z tachografu cyfrowego przed zakończeniem dziennego okresu pracy, chyba że…
Następny artykułDo 10 tys. zł kary za jazdę na cudzej karcie kierowcy