Strona główna Aktualności Dnia Kolejne nocne kontrole

Kolejne nocne kontrole

125
A white truck on highway - delivery concept

Kolejne nocne kontrole. Tym razem dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali ciężarówki na drogach powiatu legnickiego. 

Kolejne nocne kontrole

W toku kontroli funkcjonariusze ujawnili kilka przypadków fałszowania czasu pracy kierowców. Celem działań była kontrola trzeźwości kierowców. „Do groźnej sytuacji doszło w momencie, gdy jeden z inspektorów dał sygnał do zatrzymania się kierowcy ciężarówki przewożącej artykuły spożywcze. Szofer w pierwszym momencie zignorował polecenie i omal nie potrącił kontrolera. Auto zatrzymało się dopiero po kilkudziesięciu metrach od wskazanego miejsca. Szybko okazało się, co było powodem takiego zachowania kierowcy. Na wykresówce rejestrowany był odpoczynek zamiast rzeczywistej jazdy, a obok tachografu leżała zerwana plomba zaślepiająca gniazdo pomiarowe i wtyczka służąca do zakłócania prawidłowego działania tachografu” – informuje GITD. Inspektorzy zatrzymali również kierowcę, który jakiś czas temu poruszał się na niedozwolonym wyłączniku tachografu, a podczas tej kontroli jechał na karcie należącej do innego kierowcy. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali kierowce, który prowadził ciężarówkę bez aktualnych uprawnień do prowadzenia tego typu  pojazdów.

Kierowców ukarano mandatami. Wobec przedsiębiorców i osób zarządzających transportem wszczęto postępowania administracyjne za stwierdzone naruszenia.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here