Strona główna Aktualności Dnia Koniec z zakazem wjazdu dla ciężarówek na DK nr 74?

Koniec z zakazem wjazdu dla ciężarówek na DK nr 74?

204
UDOSTĘPNIJ

Od wielu już lat, samochody o masie powyżej 8 ton nie mogą poruszać się drogą krajową z Frampola w kierunku Zamościa. Drogowcy w końcu zamierzają zlikwidować ten problem.

Po tym jak przed laty na lokalnych drogach pomiędzy Frampolem a Szczebrzeszynem wytyczono przebieg kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74, kierowcy liczyli, że skróci im to przejazd w kierunku Zamościa. Jednak skorzystali na tym głównie kierowcy lżejszych pojazdów, gdyż ciężarówki w dalszym ciągu muszą jeździć przez Biłgoraj i Zwierzyniec drogami wojewódzkimi DW835 i DW858. Wszystko przez niedostosowaną do ruchu cięzkich pojazdów nawierzchnię. Do tej pory na tym odcinku obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów ciężarowych cięższych niż 8 ton.

Jednak jest szansa, że wkrótce się to zmieni. Drogowcy opracowują dokumentację dotyczącą rozbudowy odcinka od Frampola w stronę Gorajca na długości 7,4 km. Dzięki temu, po zakończeniu prac, zniknie ograniczenie w ruchu dla ciężarówek, a sama droga zyska parametry techniczne i użytkowe obowiązujące dla standardów drogi klasy głównej przyśpieszonej. Pozwoli to również na udrożnienie ruchu ciężarowego w kierunku przejścia drogowego w Zosinie na granicy polsko – ukraińskiej.

 

Źródło: etransport.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here