Strona główna Aktualności Dnia Kontrole na A4 – niebezpieczny przewóz

Kontrole na A4 – niebezpieczny przewóz

159

Kontrole na A4 – niebezpieczny przewóz. Do zatrzymania doszło 8 lutego przez patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Ciężarówką przewożono 24 tony nawozu na bazie azotanu amonu. Z jednego z opakowań wydostawała się niebezpieczna substancja. Gaśnice nie miały aktualnej legalizacji.

Kontrole na A4 – niebezpieczny przewóz

Zestaw pojazdów należał do polskiego przewoźnika. Pojazdem transportowano z Kędzierzyna-Koźla do Chojnowa 24 tony towaru niebezpiecznego o numerze UN 2067. W toku kontroli okazało się, że opakowanie, które znajdowało się w pierwszym rzędzie ustawionym pod przednią ścianą naczepy było uszkodzone i wydostawał się z niego towar niebezpieczny. To jednak nie jedyne naruszenie jakie odnotowano na koncie zatrzymanego. Nie posiadał on badań okresowych wyposażenie przeciwpożarowego.

„Kierowca przekonywał załogę patrolu ITD, że nie zauważył uszkodzenia opakowania z nawozem. Tłumaczył, że sprawdzał zabezpieczenie przyjętego ładunku do transportu wcześnie rano, gdy było jeszcze ciemno. Przyznał, że nie kontrolował stanu wyposażenia przeciwpożarowego” – informuje GITD.

Postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną wszczęto wobec przewoźnika.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here