Strona główna Aktualności Dnia Ogłoszono przetarg na kolejne elementy Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem

Ogłoszono przetarg na kolejne elementy Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem

125

Ogłoszono przetarg na kolejne elementy Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem. Postępowanie przetargowe, ogłoszone przez GDDKiA, obejmuje budowę czterech Regionalnych Projektów Wdrożeniowych, stanowiących elementy Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem na sieci TEN-T.

Ogłoszono przetarg na kolejne elementy Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem

Elementy te mają zostać wdrożone na wybranych drogach krajowych sześciu województw (pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego). Zostaną także zintegrowane z systemem centralnym KSZR, tj. Centralnym Projektem Wdrożeniowym.

Przetarg prowadzony jest przez katowicki oddział GDDKiA. Otwarcie ofert nastąpi 4 kwietnia 2019 r. Zgodnie z założeniami zarówno Centralny Projekt Wdrożeniowy, jak i Regionalne Projekty Wdrożeniowe mają funkcjonować w 2021 r.

„Zadaniem wykonawców poszczególnych części RPW będzie zaprojektowanie, wdrożenie i uruchomienie infrastruktury przydrożnej ITS na ww. drogach, wraz z wykonaniem testów i podłączeniem do regionalnych Centrów Zarządzania Ruchem w Dworku (k. Gdańska), Strykowie (k. Łodzi), Kończycach (k. Zabrza) i Widawy (k. Wrocławia)” – informuje Ministerstwo Infrastruktury.

Zalety KSZR

Dzięki KSZR będzie możliwość monitoringu ruchu na objętych nim trasach. „System da możliwość zarządzania ruchem poprzez dynamiczne zmiany ograniczeń prędkości, zmykanie wjazdów na zablokowane, np. w wyniku wypadku, odcinki dróg szybkiego ruchu, czy też kontrolę dopływu potoków ruchu do autostrad i tras ekspresowych. Będzie to możliwe np. przez sterowanie sygnalizacją świetlną na drogach dojazdowych. KSZR przełoży się na wyższy poziom bezpieczeństwa i komfort podróży, także dzięki możliwości podejmowania działań prewencyjnych. Pozwoli na jeszcze sprawniejszą i szybszą realizację działań ratowniczych dzięki lepszemu i pełniejszemu przepływowi informacji między służbami ratowniczymi i nadzorem nad ruchem” – czytamy na stronie www.gov.pl.

Oceń artykuł

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here