Strona główna Aktualności Dnia Kraków: będzie remont drugiego tunelu pod Rondem Grunwaldzkim

Kraków: będzie remont drugiego tunelu pod Rondem Grunwaldzkim

288
UDOSTĘPNIJ

W wakacje rozpocznie się przebudowa jednej nitki tunelu pod Rondem Grunwaldzkim w Krakowie. Szacunkowa wartość prac to ponad 2 mln zł, jednak rzeczywista cena będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu.

Do remontu zostanie oddana jedna nitka tunelu pod Rondem Grunwaldzkim od strony zachodniej, w kierunku Ronda Matecznego. Jak można przeczytać na stronie urzędu miasta, tunel wymaga odnowienia po długim czasie intensywnej eksploatacji.

– Niektóre elementy tunelu nie były wymieniane od kilkudziesięciu lat. Prace, które będą prowadzone w lipcu i sierpniu, obejmują wymianę sufitu podwieszonego, okładziny na ścianach oraz oświetlenia – mówi inspektor z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Szacunkowa wartość inwestycji to ponad 2 mln zł.

Przypomnijmy, że pierwsza nitka tunelu (w kierunku Jubilata) była odnawiana dwa lata temu. We wrześniu ubiegłego roku nowy sufit został jednak uszkodzony przez samochód, który prawdopodobnie przed wjazdem nie obniżył dźwigu. Kosztami ponownego remontu zostanie obciążony ubezpieczyciel auta.

– Po tym zdarzeniu ruch drogowy był utrudniony przez blisko cztery godziny. Dlatego jeszcze w tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje ustawić przed wjazdami do tunelu dwie instalacje, informujące kierowców, że pojazd jest za wysoki lub że w tunelu zrobił się zator. Taka informacja byłaby na tyle widoczna wcześniej, aby kierowcy mogli spokojnie przejechać górą, nad tunelem – dodaje inspektor ZIKiT.

Czy takie zabezpieczenia rzeczywiście się pojawią? Zależy to przede wszystkim od znalezienia funduszy na ten cel, szacunkowa wartość tej inwestycji ma wynieść 500 tys. zł.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

praca dla kierowcy