Strona główna Aktualności Dnia Królestwo Niderlandów – potrzebne dodatkowe formularze podróży w związku z godziną policyjną

Królestwo Niderlandów – potrzebne dodatkowe formularze podróży w związku z godziną policyjną

733
0
5/5 (2)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że od soboty 23.01.2021 r. do wtorku 9.02.2021 r. na terytorium Holandii obowiązuje godzina policyjna. Od 23.01.2021 r. wstrzymuje się również ruch promowy z Wielkiej Brytanii.

W godzinach 21:00-4:30 zakazuje się między innymi przebywania poza domem (nie dotyczy ogrodów i balkonów), przemieszczania się prywatnym samochodem, komunikacją publiczną, a także korzystania z taksówek.

Zakaz NIE DOTYCZY m.in. pracowników (również kierowców), którzy wykonują swoje obowiązki zawodowe. W tej sytuacji konieczne jest okazanie wypełnionego formularza Werkgeversverklaring avondklok. Do pobrania na stronie:

#1

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/documenten/formulieren/2021/01/21/formulier-werkgeversverklaring-avondklok

Dokument można okazać w wersji cyfrowej. Brak formularza może skutkować karą w wysokości 95 EUR.

Dodatkowo należy okazać formularz „deklaracji własnej”. Strona holenderska informuje wyraźnie o dwóch dokumentach: „Jeśli w czasie godziny policyjnej musisz przebywać na zewnątrz w ramach wykonywania pracy, będziesz potrzebować formularza deklaracji własnej (#2) oraz oświadczenia pracodawcy (#1) Oświadczenie zostaje wydane pracownikom przez pracodawcę. Osoby wykonujące pracę na własny rachunek wypełniają oświadczenie samodzielnie.

#2

https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/documenten/formulieren/2021/01/21/formulier-eigen-verklaring-avondklok

Kierowca powinien mieć również przy sobie oświadczenie, że podróż odbywa się w związku z wykonywaniem transportu (standardowo – we wszystkich krajach). Dodatkowo dla własnego bezpieczeństwa – maseczki, płyn do dezynfekcji, rękawiczki gumowe.

Apelujemy również o wzmożoną czujność – po wprowadzeniu godziny policyjnej w części holenderskich miast trwają zamieszki. W weekend zatrzymano osoby, które rzucały w policję kamieniami, fajerwerkami oraz nożami. Podpalono również punkt testów na Covid-19.

Adriana Kominowska

Ekspert działu Silnik Prawny

Oceń artykuł

Poprzedni artykułFrancja wprowadziła godzinę policyjną. Specjalny certyfikat podróży
Następny artykułCOVID-19. Aktualne obostrzenia i dokumenty dla transportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj