Strona główna Aktualności Dnia Kto wykona tymczasową organizację ruchu na ŚDM?

Kto wykona tymczasową organizację ruchu na ŚDM?

229
UDOSTĘPNIJ

Co najmniej 2 tys. znaków drogowych i ponad 7 kilometrów taśmy ostrzegawczej będzie musiał ustawić wykonawca tymczasowej organizacji ruchu na czas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie szuka chętnych do podjęcia się tego wyzwania. Właśnie ogłosił przetarg na opracowanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu, obowiązującej w mieście w czasie trwania tej uroczystości.
Oprócz znakow drogowych i taśmy ostrzegawczej na ulicach ma się pojawić 4,5 tys. zapór drogowych oraz kilkaset tablic wyznaczających objazdy. Ich łączna powierzchnia to przynajmniej 900 metrów kwadratowych.
Zwycięzca przetargu będzie odpowiedzialny za ustawienie oznakowania oraz za jego utrzymanie podczas trwania ŚDM. – Oczekujemy od firmy posiadania dwudziestu brygad, pracujących 24 godziny na dobę, które będą w stanie szybko reagować na wszystkie wydarzenia i wprowadzać konieczne zmiany w organizacji ruchu na bieżąco – mówi Jarosław Kielar, kierownik Zespołu Zarządzania Ruchem ZIKiT.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem wykonawca w maju będzie musiał złożyć do zatwierdzenia, przygotowany wcześniej, projekt tymczasowej organizacji ruchu. Do końca maja zostaną wprowadzone niezbędne poprawki. Przygotowanie organizacji ruchu będzie koordynowane z ZIKiT, policją i innymi służbami, które są zaangażowane w prace przy ŚDM.
Pierwsze znaki drogowe pojawią się na ulicach Krakowa w drugiej połowie lipca, na kilka dni przed rozpoczęciem uroczystości.

Zarządca krakowskiej infrastruktury czeka na oferty do 26 lutego.

 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

SILNIK PRAWNYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ