Strona główna Aktualności Dnia Ma pomóc wyprowadzić tranzyt – w tym mieście powstanie obwodnica

Ma pomóc wyprowadzić tranzyt – w tym mieście powstanie obwodnica

109
UDOSTĘPNIJ

6 listopada podpisana została umowa na opracowanie Studium Techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla zadania „Budowa Obwodnicy Pułtuska w ciągu drogi krajowej nr 61”. Wykonawcą dokumentacji jest Transprojekt Gdański Sp. z o.o..

Trasa o długości ok. 15 km ma omijać Pułtusk od zachodu, a jej głównym zadaniem jest wyprowadzenie uciążliwego tranzytu z miasta. Średni dobowy ruch na przejściu przez Pułtusk  wynosi ok. 18 tys. pojazdów na dobę. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wartość zadania wynosi 3,3 mln zł, a czas realizacji to 28 miesięcy od dnia podpisania umowy (czyli do marca 2020r.). Ponadto zaprojektowany zostanie węzeł drogowy na rozwidleniu DK61 i DK57, wraz z korektą przebiegu DK57 na odcinku ok. 4 km (budowa obwodnicy m. Kleszewo i m. Przemiarowo). Przewidywane lata realizacji inwestycji w systemie „projektuj i buduj” to 2022 – 2025 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, iż postępowanie zostało ogłoszone w trybie przetargu nieograniczonego. 9 firm i konsorcjów złożyło oferty a pozytywną weryfikację przeszło 7 wykonawców. Przy wyborze ofert brano pod uwagę następujące kryteria: cenę, zespół projektowy, zespół środowiskowy, ilość spotkań ze społeczeństwem oraz ilość wizji lokalnych.

AUDYTYpraca dla kierowcy
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here